Zeytineli-Alaçatı yürüyüşü

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu bu hafta Çeşme Yarımadası’nın bakir alanlarında doğa yürüyüşü düzenleyecek.

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu 15 Ekim’de Zeytineli-Alaçatı rotasında yürüyecek. 20 kilometre uzunluğundaki parkurda Çeşme Yarımadası’nın bakir bölge ve koyları bulunuyor.

Çeşme Yarımadası’nın pek bilinmeyen bakir bir bölgesinde yapılacak yürüyüş Zeytineli’nde başlayacak. Deniz kıyısından, bilinmeyen koylardan geçilerek yapılacak yürüyüş Alaçatı’da sonlanacak. İnsan yerleşiminin olmadığı bölgede hava şartlarının uygun olması durumunda deniz molası verilecek. Yürüyüş organizatörlerinden Mehmet Tuncer etkinlik duyurusunda parkur hakkında “Parkur 20 kilometre uzunluğunda ancak mesafe sizi yanıltmasın. Kolay ve inişi çıkışı olmayan düz bir rota” bilgilendirmesini paylaştı.

Yürüyüş için servis saatleri

Yürüyüş için servis her hafta olduğu gibi Güzelbahçe Otoban kavşağında bulunan Hakkı Oğuz Tabaoğlu İlkokulu’nun önünden saat 08:45’te, Urla İtfaiyesi’nin arka sokağından ise saat 09:00’da hareket edecek.

Zeytineli-Alaçatı doğa yürüyüşü için gerekli malzemeler

Katılımcıların yürüyüşe, yürüyüş ayakkabısı, yürüyüşe uygun kıyafetler ile katılması öneriliyor. Yürüyüş için en az 2 litre su, öğlen yemeği, meyve, çerez alınması tavsiye ediliyor.

Zeytineli-Alaçatı doğa yürüyüşüne nasıl dahil olunur?

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu yürüyüşleri herhangi bir ticari amaç gütmeden düzenliyor. Grubun faaliyetlerini urladoga.com adresinden takip edebilirsiniz. Zeytineli-Alaçatı yürüyüşü hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt olmak için ise Mehmet Tuncer’in 05427259370 numaralı telefonuna ulaşmanız yeterli.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: