Yukarı Ovacık – Kösedere doğa yürüyüşü

Urla Doğa 8 Nisan pazar günü Yukarı Ovacık – Kösedere  rotasını yürüyecek.

Bahar mis kokuları ile geldi. Bu güzel havalarda doğanın tadını çıkarmak isteyenlerin en çok tercih ettiği etkinlik ise doğa yürüyüşü.

Urla’da faaliyet gösteren yürüyüş gruplarından Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu her çarşamba ve pazar yürüyüşler düzenliyor. Urla Doğa‘nın 8 Nisan pazar günü yapacağı yürüyüş Yukarı Ovacık’ta başlayıp Kösedere’de son bulacak. Etkinlik bildirisine göre rota uzunluğu 12.6 km zorluk derecesi ise 5 üzerinden 3 (Orta/zorlu).

Yukarı Ovacık’tan başlayan rota Bölmeç dağı ve Bümüş dağı arasından geçerek orman içinden Kertil çeşmesine ve oradan Dalakana ulaşıyor. Daha sonra Balaban ve oradan sırası ile Mahmutoğlu sıracası ve osmanoğlu sıracasına yürünecek ve  Kösedereye ulaşılacak.

Yürüyüş için servis saat 08:30’da Güzelbahçe otoban kavşağında bulunan Hakkı Oğuz Okulu’nun önünden, saat 08:45’de ise Urla itfaiye arka sokağından hareket edecek.

Yürüyüşe kayıt olmak ve bilgi almak için etkinlik sorumlusu Mehmet Tuncer’e 05427259370 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: