Yağcılar Papaz boğazı-Demircili yürüyüşü

URDOST 15 Ekim’de Yağcılar Köyü – Papaz Boğazı rotasında yürüyecek.

Urla Doğa Sporları Topluluğu bu hafta orman yolu ve koylardan yürüyecek. Parkur orman ve denizin keyfine varacağınız bir rota üzerinde gerçekleşecek.

13 kilometre uzunluğundaki hafif derecedeki parkur güzel bir pazar yürüyüşü yapmak isteyenler için ideal. Parkur Yağcılar köyünden başlayıp düz bir alan ve hafif bir inişle Papaz boğazına varacak. Burada verilecek molanın ardından Ayrıklı boğaza yürünecek. Patika yoldan Kaplıkaya koyu’nun da aralarında bulunduğu koylara geçilecek. Orman yolunda yapılacak yürüyüş Demircili büyük koyda sonlanacak.

Yürüyüş için toplanma saati

Yağcılar Köyü – Papaz Boğazı doğa yürüyüşü için toplanma yeri her zamanki gibi Urla pazar yeri yanında 80. yıl İlköğretim okulu önü. Toplanma saati 08:45, hareket saati ise 09:00.

URDOST yürüyüş için yanınızda ayak bileklerinizi saran sağlam bir yürüyüş ayakkabısı, sırt çantanızda yiyecek içecek, sağlık malzemesi, yağmurluk ve bekçi düdüğü bulundurmanızı öneriyor.

Yağcılar Köyü – Papaz Boğazı doğa yürüyüşüne katılmak için bu linkteki facebook etkinliğine cumartesi akşamına kadar katılım bildirmeniz yeterli.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: