Yağcılar-Kapıkaya Demircili yürüyüşü

URDOST 2018’in ilk yürüyüşünü Yağcılar-Kapıkaya Demircili rotasında yapacak.

Urla Doğa Sporları Topluluğu Kulübü Derneği 2018’in ilk yürüyüşünü 7 Ocak pazar günü gerçekleştirecek. Yürüyüş parkuru Yağcılar-Kapıkaya Demircili olarak belirlendi. Etkinlik bildirgesinde parkurun 15 kilometre uzunluğunda hafif bir parkur olduğu belirtildi.

Parkurun ağırlıklı kısmı motokrosçuların kullandığı tamamı orman içinde patika yolda geçecek. Yürüyüş Yağcılar köyünden başlayacak. Öğlen molası açık alanda verilecek ve sucuk – ekmek yapılacak. Öğle molasının ardından Kapıkaya koyuna kadar patikada yürünecek ve Demircili koyuna inilecek. Son olarak Kuşçular’da çay molası verilip ardından Urla’ya dönülecek.

Yürüyüş için ayak bileklerinizi saran sağlam bir yürüyüş ayakkabısı, sırt çantanızda yiyecek içecek, sağlık malzemesi, yağmurluk ve bekçi düdüğü bulundurmanız isteniyor. Ayrıca yanınıza öğle yemeği, meyve ve çerez gibi yürüyüşte tüketebileceğiniz gıdalar ve su almanız öneriliyor. 

Yağcılar-Kapıkaya Demircili yürüyüşüne katılmak için buradaki facebook etkinliğine cuma gecesine kadar katılım bildirmeniz gerekiyor. Katılmaktan vazgeçmeniz durumunda da yine en geç Cuma gecesine kadar katılımınızı silmeniz isteniyor.

Yürüyüş için toplanma yeri Urla pazar yeri önü otoparkı, buluşma saati 08:45, hareket saati ise 09:00 olarak belirlendi. 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: