Usta oyuncu Füsun Demirel “Aşk Oyunları” ile Toprak Sahne’de

Füsun Demirel’in Dario Fo ve Franca Rame’nin oyunu ‘Seks? Eh, Hayır Demem!’den uyarladığı ‘Aşk Dersleri’ 26 Kasım pazar günü Toprak Sahne’de.

Toprak Sahne Tiyatrosu Urlalıları birbirinden güzel oyun ve oyuncularla buluşturuyor. Usta oyuncu Füsun Demirel aynı zamanda çevirmenliğini yaptığı, İtalyan yazarlar Dario Fo ve Franca Rame’nin kaleme aldığı “Seks? Eh, Hayır Demem!” başlıklı oyunu sahneye uyarladı. Demirel, kendi çocukluk ve ergenlik anılarından yola çıkıp kişisel tecrübelerini seyirciyle “Aşk Dersleri”nde paylaşıyor. Aşk Dersleri’nde Füsun Demirel, Serpil Özcan, Mert Küçülmez rol alıyor.

Oyuna aynı zamanda “Tek Kişilik Diyalog”, “Bant Sistemi” ve “ Tecavüz” oyunları eşlik ediyor. Türkiye’de ve dünyada kadınlık meselesini, kadınların sorunlarını irdelerken erkeklik meselesi de unutulmuyor. Eğer sevmeyi, aşık olmayı, cinselliği anlayarak yaşayamıyorsak sürekli olarak bir yanımızın eksik kaldığını ve bunu yarınlara taşımanın insanda yaratacağı olumsuzlukları hatırlatıyor.

26 Kasım Pazar 20.30’a Toprak Sahne Tiyatrosu’nda sahnelecek Aşk Dersleri oyununa biletleri Ohannes Burger, Rüzgargülü Kitap Evi, Kadıköy Kafe ve gişeden alabilirsiniz. İnternet üzerinden ise burayı tıklayarak bilet temin edebilirsiniz.

Oyunu izlemeyi düşünüyorsanız bilet almayı ihmal etmeyin deriz. Çünkü biletler hızla tükeniyor 😉

Aşk Dersleri oyunu künyesi

Yazan: Dario Fo / Franca Rame
Çeviren ve Uyarlayan: Füsun Demirel
Yöneten: Füsun Demirel
Dramaturgi: Mert Küçülmez / Ayşegül Cengiz Akman
Sahne Tasarım: Mert Küçülmez
Kostüm Tasarım: Sevinç Tufan
Görsel Tasarım ve Desenler: Figen Aydıntaşbaş
Işık Tasarım: Alev Topal
Fotoğraf ve Afiş Tasarım: Nedim Zakuto
Oyuncular: Füsun Demirel, Serpil Özcan, Mert Küçülmez

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: