Urla’ya İzmir’den vapur seferleri

İZDENİZ, 2017 şeker bayramındanitibaren Urla-İzmir seferlerine başladı. Seferler Eylül ayına dek devam edecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi dış körfezde Foça ve Mordoğan ile başlayan vapur seferlerine yeni bir rota olarak Urla’yı da ekledi. Urla- İzmir arası vapur seferleri 2017 yılının Ramazan Bayramı‘nın ikinci günü başlayacak.

İzmir’de bir ilk doğaya saygılı yüzer iskele

Urla’da gemi seferlerini başlatan Büyükşehir Belediyesi, bölgenin doğal sit alanı olması nedeniyle, yanaşma yeri olarak bir yüzer iskele yaptı. Doğaya uyumlu ve bir yerden başka bir yere hareket edebilir özellikteki iskele, aynı zamanda “İzmir’de bir ilk” özelliği taşıyor. Tuzla’da imal edilen ve tamamı çelik olan yüzer iskele, can ve mal güvenliğini sağlamak ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla Türk Loydu klasında inşa edildi.

Urla-İzmir vapur seferleri

Urla – İzmir arasında seferler şimdilik sadece hafta sonları yapılacak. İlgi olursa hafta içine de seferler konulacak. İzmir Konak iskelesinden Urla İskele Mahallesi’ndeki iskeleye yanaşacak olan yolcu vapuru yaklaşık 45-50 dakikada iki liman arasını kat edecek. Seferler 5 Eylül’e kadar devam edecek.

Urla-İzmir vapur ücretleri

Urla-İzmir arasında düzenlenecek seferlerin tarifesi de açıklandı. İZDENİZ yetkililerinin açıklamalarına göre Urla-İzmir vapur ücretleri öğrenci için 6 lira, öğretmen için 8 lira, tam bilet için ise 10 lira olacak.

Urla-İzmir vapur sefer saatleri

Hafta sonları yapılacak Urla-İzmir vapur sefer saatleri ise şöyle;

Konak Kalkış: 09.00
Urla Kalkış: 10.15
Konak Kalkış : 17.00
Urla Kalkış : 19.00

Urla-İzmir Kurban Bayramı vapur seferleri

İzdeniz, son Urla-İzmir seferlerini bayram dolayısı ile düzenleyecek. İzdeniz’den yapılan duyuruya göre Urla-İzmir vapur seferleri 30 Ağustos, 2 Eylül, 3 Eylül ve 4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Urla’ya İzmir’den vapur seferleri” için 10 yorum

 • 22 Haziran 2017 tarihinde, saat 18:38
  Permalink

  Iyide gecerken 2 dk neden goztepe iskele ye ugramıyor .. goztepe civarinda oturanlar konaga gidip mi binecek sacma olmus…

  Yanıtla
 • 25 Haziran 2017 tarihinde, saat 20:57
  Permalink

  Çok doğru göztepeden de alması lazım şu zor şartlarda insanlar nasıl geçiniyor bilen varmı birde otobüs parasımı versinler tuzu kuru olan zaten arabasına atlayıp gidiyor biraz halden anlayın lütfen ilgililere duyurulur

  Yanıtla
 • 28 Haziran 2017 tarihinde, saat 06:18
  Permalink

  Acaba mavi şehir Çiğli semti sakinleri için bostanlı vabur iskelesinden URLA Mordoğan a seferlerin olmasını arzuluyoruz sayğılarımızla

  Yanıtla
 • 8 Ekim 2017 tarihinde, saat 23:04
  Permalink

  Bence en iyi rota URLA-GÜZELBAHÇE-BOSTANLI-KONAK olmalıdır en azından sabah ve akşam iş saatlerinde en hızlı vapurlarla bu seferler yapılmalıdır

  Yanıtla
 • 31 Ekim 2017 tarihinde, saat 11:13
  Permalink

  Bu seferler çok güzel ama yaz kış daha fazla sefer konmalı ki insanlar alışsın ve kullanmaya başlasın. Bu takvim eğlencelik çok yolcu bulduğunu sanmıyorum. Daha ciddi bir çalışma yapılmalıki ihtiyacı karşılasın.

  Yanıtla
 • 10 Ocak 2018 tarihinde, saat 09:23
  Permalink

  Hafta içinde de birer sefer konulmalı ve Karşıyaka Bostanlı, Karşıyaka, Konak, Göztepe bağlantılı olarak düzenlenmeli bence. Teşekkürler İZDENİZ.

  Yanıtla
 • 18 Haziran 2018 tarihinde, saat 13:57
  Permalink

  Mrb izmir den çeşme ye neden sefer yok olsa idi güzel olurdu

  Yanıtla
 • 24 Temmuz 2018 tarihinde, saat 12:15
  Permalink

  Sayın yetkili bu haberi sayfanızdan kaldırın lütfen insanlar yela seferi olduğunu düşünüp Iskeleye gidip hayal kırıklığına uğruyor. Urla sefer saatleri diye arattığınızda bu haber çıkıyor karşınıza.veya yukarıdaki görseli kaldırın. 2017 yılı yazmasına rağmen insanlar 2018 yılında sefer varmış gibi algılıyor.

  Yanıtla
  • 24 Temmuz 2018 tarihinde, saat 12:19
   Permalink

   Mert bey geçen yılın haberi sizin de yazdığınız gibi. Haberin içine de 2017 vurgusunu kalinlastirayim fakat haberi kaldırmanın bir manası yok.

   Yanıtla
  • 24 Temmuz 2018 tarihinde, saat 12:29
   Permalink

   Gerekli düzenlemeyi yaptım, gözden kaçmasın diye de haberin içine ayrıca bir uyarı koydum. Ne yazık ki İZDENİZ Şeker Bayramı öncesi Urla için sefer saati vermesine rağmen bir açıklama yapmadan kaldırdı.

   Yanıtla

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: