Urla’nın Filizleri için destek ve başvuru zamanı

Urla Belediyesi dar gelirli ailelerin çocuklarına üniversite bursu sağladığı “Urla’nın Filizleri” projesini bu yıl da hayata geçiriyor. 

Urla Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunmak, yardımları doğru adrese ulaştırmak için geçtiğimiz yıl başlattığı Urla’nın Filizleri Projesi bu yıl da hayata geçiyor.

Anayasa Mahkemesinin 2008 yılında aldığı belediyelerin doğrudan üniversite öğrencilerine burs vermesini engelleyen kararının ardından belediyeler yeni yol arayışlarına girdi. Bağışçılar ile yardıma ihtiyacı olan öğrencilerin bir araya getirilmesi için adım atan belediyeler arasında Urla Belediyesi de yerini aldı. Urlalı öğrencilere burs imkânı sunamayan Urla Belediyesi ihtiyaç sahipleri ile bağışçıları bir araya getiren Urla’nın Filizleri Sosyal Sorumluluk Projesini hayata geçirdi. Geçtiğimiz yıl çeşitli toplantılarla bağışçı ve ihtiyaç sahiplerini bir araya getiren belediye bu yıl için de kolları sıvadı.

Urla’nın Filizleri’ne Başvuru

Üniversitelerin açılış tarihi yaklaşırken proje için çalışmalar da başladı. Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülecek Urla’nın Filizleri için başvurular toplanıyor. Proje hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için 0 232 754 10 88 numaralı telefondan 184 dahili numarasını tuşlayabilir veya Urla Belediyesi’ne uğrayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: