Urla’dan hareketle Milet Antik Kent gezisi

Urla Doğa 24 Şubat Cumartesi günü kokartlı rehber eşliğinde Milet Antik Kent gezisi düzenleyecek.

Urla ve çevresinde doğa yürüyüşleri düzenleyen Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşleri Grubu/ Urla Doğa 24 Şubat cumartesi günü Milet Antik Kenti’ne gezi düzenleyecek.

Kokartlı rehber Mehmet Çabuk eşliğinde yapılacak gezide filozofların şehri olarak bilinen Milet tanıtılacak. İyon kentlerinin başkenti olarak da bilinen Milet çok geniş bir alana yayılmış. Bu geniş alanda Yunan – Roma mimarisinin güzel örenklerinden tiyatro, Roma Hamamları, ana dini merkez olan Delphinion, Kuzey Agora, M.S. 1. yüzyıla ait Ionik Stoa, Capito hamamları, Gymnasium, 2. yüzyılda inşa edilen Bouleterion, Güney Agora, M.S. 2. yüzyılda yapılan Faustina Hamamı bulunuyor.

Tarihi kalıntıları rehber Mehmet Çabuk anlatımı eşliğinde gezerken fotoğraf çekme fırsatı da olacak. Milet Müzesi gezisinin ardından Milet’ten Apollon Tapınağı’na kadar uzanan ‘Kutsal Yol’ yürünecek. 11 kilometre uzunluğunda olan herkesin yürüyebileceği kolaylıkta bu yolu yürümek istemeyenler için araç da hazır olacak.

Milet gezisi kayıt ve servis bilgileri

Gezi için servis saat 08:00’de Urla İtfaiye arka sokağından saat 08:15’de ise Güzelbahçe-Seferihisar kavşağında bulunan Hakkı Oğuz İlkokulu’nun önünden kalkacak.

Apollon Tapınağı gezisinin ardından dileyenlerin katılabileceği akşam yemeği organize edildi.

Yemek ve gezi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve geziye kayıt olmak için etkinlik sorumlusu Mehmet Tuncer beye 05427259370 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Urla’dan hareketle Milet Antik Kent gezisi” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: