Urla’da tango dersleri

Dans severlerin organizasyonu ile Urla’da uzman eğitmenler eşliğinde tango dersleri başladı.

Urla’da tango dersleri başlıyor. Neşe Öztürk tarafından organize edilen tango dersleri Maison Vourla’da yapılacak. Dersler Smyrna Dance Studio’nun eğitmenleri Görkem Dizdar ve Yeşim Yıldızoğulları tarafından verilecek. İlerleyen günlerde eğitim kadrosuna yeni eğitmenler de dahil olacak.

Dersler hakkında ayrıntılı bilgi almak için 05333441418 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Görkem Dizdar kimdir?

Dans Eğitmeni – Fizyoterapist

1979 İzmir doğumlu olan Dizdar, dansa lise yıllarında ilgi duyarak, MEB Özgün Adım Bale ve Dans Okulu ile çalışmalarına başladı. 1995 yılında başladığı Bale ve Modern Dans eğitimini daha sonra eşli danslar ve karakter dansları ile çeşitlemeyi tercih etti. 1997 yılında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon eğitimine başladı.1999 yılında Tango’ya ilgi duyarak Metin Yazır ve Baila Tango ile Arjantin Tango çalışmalarına başladı. Aynı yıl DEÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda Dansterapi çalışmalarını başlattı. Bedensel engelli bireylerle birlikte Tango, Modern Dans ve Kontak Dans çalışmalarında bulunup sahne gösterileri hazırladı.Yine üniversite yıllarında dans ettiği Meditatif Dans Topluluğu ile ulusal ve uluslararası otuzu aşkın temsilde sahne aldı.

Üniversite öğrencilerine dansı sevdirmek amacı ile DEÜ Tıp Fakültesi Halk Oyunları ve Eşli Danslar Kulübü’nde ve Mühendislik Fakültesi Dans Topluluğu’nda gönüllü olarak eğitmenlik yaptı. 1999 yılından bu yana yurtdışında pek çok öğrenci festivalinde dansçı ve eğitmen olarak görev aldı. Yine aynı yıl International Assosiation for Dance Medicine and Science’ın üyesi oldu. 2001 yılı Mart ayında Norveç’te Trondheim Tango Klub ve 2002 Nisan ayında Bulgaristan’da Sofia Tango Club tarafından düzenlenen Arjantin Tango workshoplarına eğitmen olarak katıldı.


2002 yılında lisans düzeyi Fizyoterapi eğitimini tamamladıktan sonra başladığı master eğitimini 2006 yılında “Profesyonel Dansçılarda Kas – İskelet Sistemi Yaralanmaları” konulu tezi ile tamamlamıştır. Aynı zamanda “Pilates” eğitmenliği de yapan Görkem Dizdar, dans & hareket kuramları ve bedensel terapi teknikleri ile ilgili olarak özel seminerler vermekte ve 2006 Nisan ayından bu yana Sempatik Dans Dergisinde çeşitli konularda yazılar yazmaktadır.


2001-2002 yılları arasında Baila Tango’nun İzmir Studyosunu kurup eğitmenlik yaptı. Daha sonra 2003 yılında buradan ayrılıp Smyrna Dance Studio’yu kurdu. Halen Smyrna Dance Studio’da eğitim vermektedir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: