Urla’da çocuklar için İnsan Hakları Eğitimi

Kadınların güçlenmesi için çalışmalar yürüten Urla Belediyesi çocukların da haklarını bilerek yetişmesi için çalışma başlattı.

cocuk-haklari-egitimiUrla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nce aile içi şiddet konusunda bu kez çocuklara farkındalık çalışmalarına başladı.

Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi koordinesinde yürütülen çalışma Çeşmealtı Semt Merkezi’nde pilot olarak uygulanıyor. Kursun ilk katılımcıları semt merkezinde etüt çalışmaları için gelen çocuklar oldu. Merkez sosyoloğu Ferda Yapıcı Çelik tarafından yürütülecek eğitim programı 13 hafta sürecek.

Eğitimlerde “Toplumsal cinsiyet eşitliği”, “Aile ve alternatif bakım”, “şiddet”, “Eğitim, çevre, demokrasi”, “sağlık, katılım, ayrımcılık” gibi konu başlıkları yer alacak. Eğitimde konular oyunlar ve aktiviteler ile işlenecek. Çocukların aktif katılımının sağlanacağı çalışmalar, çocukların düşünme ve öğrenme tarzlarındaki farklılıkları esas alarak, deneyimsel öğrenme metodu ile yürütülecek. 13 haftalık eğitim programında çocukların toplumsal cinsiyet konusunda bilgilenmesine çalışılacak.

Çocuklar için İnsan Hakları Eğitimi’ne nasıl kayıt olunur?

Siz de çocuklarınızın “Çocuklar için İnsan Hakları Eğitimi”ne katılmasını istiyorsanız Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’ne ulaşmanız yeterli. Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’ne 02327541088 nolu telefondan 184 dahili numarasından ulaşabilir, eğitim hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü mahallelerde hali hazırda kadın katılımcılarla hak temelli eğitimlere devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: