Urla’da 8 Mart etkinlikleri

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Urla’da yürüyüş, panel ve sergi ile kutlanacak.

urla-8-mart-afisUrla Belediyesi 8 Mart kutlamaları kapsamında 7 ve 8 Mart’ta çeşitli etkinlikler yapacak.

7 Mart Salı günü program Urla gezisi ile başlayacak. Kars’dan Edirne’ye, Gaziantep’den Sinop’a kadar Türkiye’nin 81 ilinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden İzmir’in Urla ilçesinde buluşacak olan kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde “Biz Bir Oldukça Güçlüyüz” sloganıyla etkinliklere katılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi, Türk Kadınlar Birliği işbirliğiyle gerçekleşecek programda bine yakın kadın, Türkiye’nin dört bir yanından ilçeye gelerek konuk olacak.

Kadın fotoğrafçıların çektiği kadın fotoğraflarından yapılan seçki ile hazırlanan “Kadın Gözüyle Kadın” sergisi 13:30’da Eski Tamirhane binasında açılacak. Saat 14:30’da ise “Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar” paneli Eski Tamirhane Binası’nda yapılacak. Panelde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Av. Sema Kendirci, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve yazar Ayşe Kulin konuşmacı olacak.

Urla 8 Mart yürüyüş programı

8 Mart Çarşamba günü saat 10.00’da Jandarma Kavşağı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş yapılacak. Urla Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından saat 13.30’da gerçekleşecek olan İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenleyeceği 8. İzmir Kadın Festivali’ne katılım sağlanacak.

8 Mart’ta sergiye gidebilir, tiyatro oyunu izleyebilirsiniz

8 Mart’ta Mia Sanat Kafe’de Bilter Ani’nin kadın portrelerinden oluşan sergisi açılacak. Toprak Sahne ise 8 Mart nedeniyle Düğün Şarkısı oyununu sahneleyecek.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: