Urla Tasarım Kütüphanesi açıldı

Urla’da 16. yüzyıldan kalma Sıbyan Mektebi,Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu’nun çabalarıyla tasarım kütüphanesine dönüştü. 

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu, Urla’da 16’ıncı yüzyıldan kalma metruk haldeki Sıbyan Mektebi’ni halka açık özel bir tasarım kütüphanesine dönüştürdü. Kütüphane; 21 Ekim Cumartesi günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın katıldığı törenle açıldı.

Urla Tasarım Kütüphanesi ve Faruk Tabak Okuma Odası

Urla Tasarım Kütüphanesi ve Faruk Tabak Okuma Odası olarak halkın hizmetine sunulan tarihi binadan, Urlalı çocuklar yararlanacak. Yıllar süren bir araştırma ve emeğin ürünü olarak ortaya çıkan ödüllü kütüphane Urla’nın değerleri arasına katıldı.

Urla’ya kazandırılan kütüphanenin ilçeye hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu’na teşekkür etti. Kütüphanede Faruk Tabak’ın ABD’den getirdiği ve sonrasında özel ekslibrislerinin basıldığı 4 bini aşkın dünya tarihi ile ilgili kitapları ile Balcıoğlu’nun meslek hayatı boşunca biraraya getirdiği endüstriyel tasarım ve mimarlık üzerine kitaplar yer alıyor.

Urla Tasarım Kütüphanesi İletişim

Urla Tasarım Kütüphanesi adres: Yenice mah. Kapan Cami sok. No:24 URLA / İzmir Yol tarifi için burayı tıklayabilirsiniz.

Urla Tasarım Kütüphanesi’ni instagramdan ise @urlatasarimkutuphanesi adresinden takip edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: