Urla Ot Festivali gala yemeği

7. Urla Ot Festivali kapsamında 25 Mart akşamı gala yemeği düzenleniyor. 

martdokuzuurlaotfestivaliYarımada’ya bahar geldi. Bahar otlara basılmadan karşılanmaz. Urla’nın yüzyıllardır geleneği olan “Mart Dokuzu” kutlamaları bu yıl da Ot Festivali ile hayat bulacak.

7. Urla Ot Festivali 25-26 Mart tarihlerinde Urla ve Özbek’te yapılacak. Festival programını BURADAN inceleyebilirsiniz. Urla Ot Festivali kapsamında bu yıl da gala yemeği düzenleniyor. Yemek 25 Mart akşamı saat 19:30’da Parc Cérémonie Kilizman’da yapılacak. Rezervasyon için son gün 22 Mart. 2017 Urla Ot Festivali Gala Yemeği‘ne rezervasyon yaptırmak için 02322786688 nolu telefonu aramanız gerekiyor.

Ot Festivali gala yemeği menüsü

Mart Dokuzu Urla Ot Festivali gala yemeğinin menüsü bu yılın temasına uygun olarak düzenlenmiş. 7. Urla Ot Festivali’nin teması arapsaçı otu olarak belirlenmişti, elbette menüde kuzu etli arapsaçı yemeği de bulunuyor. Menüde, Kilizman Peynir Tabağı, arapsaçlı pişi, kereviz salatası, turp otu, limon zest ile çeşnilendirilmiş pazı sarma, kuzu etli arapsaçı, ısırgan otlu roka salatası, taze kekikli oğlak, iç pilav, tatlı olarak ise kaymaklı ekmek kadayıfı veya sakızlı muhallebi var.

Urla Ot Festivali gala yemeği” için 3 yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: