Urla Klazomenai Oryantiring Şampiyonası 16-17 Aralık’ta

Urla Klazomenai Oryantiring Şampiyonası 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde düzenleniyor.

Urla’nın tarihi ve kültürel değerlerini daha geniş kitlelere tanıtmak, kentin sosyal ve ekonomik dinamiklerine katkıda bulunmak amacıyla 16-17 Aralık 2017 tarihinde “Urla Klazomenai Oryantiring Şampiyonası” yapılacak. Urla Klazomenai Oryantiring Şampiyonası’nda sporcular, harita yardımıyla yön bulacak, zamana karşı yarışacak. Şampiyona süresince çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.

Şampiyonaya sporcu olarak katılmak için 13 Aralık gece 24’e kadar kayıt yaptırmak gerekiyor.

Şampiyona startı mancınık ile verilecek

Şampiyonanın startı orta çağ mancınıklarından esinlenilerek birebir ölçek ile yapılmış mancınıktan atılan bez top ile verilecek. 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği bu ilginç başlangıç etkinliğinin yanı sıra tarihi değeri bulunan dalgıç odası, Kitvak ve Kybele teknelerinin küçük örnekleri ile bazı deniz objeleri sergileyecek.

Cumartesi günleri açılan Kadın Üretici Pazarı şampiyona nedeniyle cumartesi ve pazar günü açık olacak. Şampiyona için Urla’ya gelenler Urlalı kadınların el emeği ürünlerine, yöresel ürünlere ulaşma şansı yakalayacak.

Urla’da faaliyet gösteren Doğal Sofra Grubu ise hem sporculara hem de konuklara ikram edilmek üzere, yöresel taze börülceli tarhana çorbasını sunacak.

Vosvos ve motorsiklet tutkunları turnuva için Urla’da

İzmir Volkswagen Sevenler Derneği üyeleri turnuva için Urla’ya gelecek ve Vosvos severlere merak ettikleri bilgileri paylaşacaklar. Türkiye Motosiklet Kulüpleri Birliği, İzmir Raiders Motosiklet Kulübü, Pulsarizm Motosiklet Kulübü, İzmir Motosiklet Kulübü, TÜRKMOK Türkiye Motosiklet Kulübü, Türk Chopper Motosiklet Kulübü, İzmir Chopper Motosiklet Kulübü ve Motorcu Kadınlar Birliği Kulübü’nden İzmirli motorcular da organizasyon tarihlerinde Urla’ya gelerek etkinliğe gelenleri motosiklet konularında bilgilendirmeye çalışacak.

Urla sokaklarını müzik ritimleri saracak

Bir yandan sporcular sokakları arşınlarken diğer yandan turnuvayı izlemek için gelenler de ruhlarını müzikle doyuracak. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Öğrenci Grupları, Urla Meydan, Malgaca Pazarı ve Sanat Sokağı’nda müzik yapacak.

Çocuklar da düşünüldü

İki gün sürecek turnuva kapsamında çocuklar için de çeşitli etkinlikler planlandı. Urla Pembe Düşler Anaokulu öğrencileri çeşitli gösteriler sergileyecek. Ayrıca anaokul öğretmenleri turnuva için gelen minik misafirler için eğlenceli etkinlikler düzenleyecek.

Çocuk kitapları yazarı Arslan Sayman 16 Aralık Cumartesi günü saat 12.30’da Rüzgargülü Kitap Cafe’de çocuklarla buluşacak, kitaplarını imzalayacak.

Bilimsev Eğitim Kurumu ise Cumhuriyet Meydanı’nda kuracağı stantta çocuklarla birlikte çeşitli deneyler yapacak, bilgi verecek.

 

Fotoğraf yarışması

Turnuva süresince Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği organizasyonu ile, Urla Klazomenai Oryantiring Şampiyonası içerikli fotoğrafların yarışması da düzenlenecek. Derece elde eden fotoğraflar ödül töreni ile sergilenecek.

Öte yandan Urla Sanat Sokağı Yardımlaşma Derneği üyeleri de atölyelerinde ve sokakta çeşitli etkinlikler organize edecek.

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden sağlık taraması

Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları da turnuvaya katkı sunacak. İlçe Sağlık Müdürlüğü çadırında organ bağışı hakkında bilgilendirme yapılacak, Ayrıca nabız, kan şekeri, tansiyon ölçümleri yapılacak, sigarayı bırakma yöntemleri anlatılacak, kanser taraması için randevu verilecek.

Türk Kızılayı Urla Şubesi ise Mini Meydan’da kurulacak olan çadırda, kan bağışı çalışmaları yapılacak Turnuvaya katılan sporcuların kumanyasını da Türk Kızılayı Urla Şubesi karşılayacak.

Turnuvaya sporcu olarak katılmak için son kayıt tarihi 13 Aralık!

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: