Urla Cumhuriyet’in 94. yılını kutluyor

Cumhuriyet’in 74. yılı törenler ile kutlanıyor. Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk töreni yapıldı, Zeytinağacı 100 yaşında heykelinin yapımına başlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleşti. Törene, Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Erol Çevik, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Serdal Sarıdağ, Urla İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler ile öğrenciler ve Cumhuriyet sevdalısı Urlalılar katıldı.

Çelenk programının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Urla Belediyesi Çocuk Bakım Evi öğrencileri “Andımız”ı okudu.

Bilter Ani’den “Zeytin ağacı 100 yaşında” heykeli

Heykeltraş Bilter Ani tarafından Urla Cumhuriyet Meydanı’nda “Zeytin Ağacı 100 Yaşında” konulu heykelinin yapımına başladı. Sanatçı Bilter Ani’ye teşekkür eden Başkan Sibel Uyar, “Cumhuriyetimizin yaşını ve barışı simgeleyen bir eser olacak” dedi. Heykeltraş Bilter Ani ise, “Cumhuriyetimizin yaklaşan 100.yılına özel bir çalışma yapmak istedim. Bugün ilk çekici vurduk. Yaklaşık 2 aylık bir çalışma sonucunda Urlamıza güzel bir heykel kazandıracağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: