Urla Cumhuriyet Bayramı programı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl da çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Urla’da gerçekleşecek etkinliklerle kutlanacak. Urla Cumhuriyet Meydanı, Malgaca Pazarı ve Sanat Sokağı’nda “Urla Sanat Günleri”nde birçok etkinlik gerçekleşecek. Etkinlikte sahne alacak sokak müzisyenleri ve canlı müzikler 29 Ekim coşkusunu 3 güne yayacak.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın öncülüğünde başlayacak fener alayı yürüyüşü Eski Tamirhane Binası’nda son bulacak. Fener alayı yürüyüşünün ardından Tamirhane Binası’nda Cumhuriyet Balosu gerçekleşecek.

Urla Sanat Günleri konuklarını bekliyor

Ayrıca üç günlük etkinlik kapsamında; 40 dan fazla sanat ve zanaat atölyesi, üç tane karma sergi, Cumhuriyet temalı heykel çalıştayı, tiyatro gösterileri, yazarlarla söyleşiler, çocuk etkinlikleri, stantlar, konservatuvar etkinlikleri vb. birçok çalışma yapılacak. Hem çocuklar hem yetişkinler için tüm etkinlikler ücretsiz olarak düzenlenecek. Urla Sanat Sokağı Yaşatma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Başkanı Ozan Iskır, “ Cumhuriyet değerlerimizi sanatçılarımız ile birlikte yaşatmak en büyük ödevimizdir” dedi.

Sanat Günleri Programı için tıklamanız yeter 😉

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: