UFGD kadın fotoğrafçıların, kadın fotoğraflarını bekliyor

Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği 8 Mart’ta kadın fotoğrafçıların, kadın fotoğraflarından oluşan bir sergi açacak.

kadin-fotografci

Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği ve Urla Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü hazırlıklarına başladı. Geçen yıl “Kadın” konulu fotoğraf sergisini açan Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği bu yıl sadece kadın fotoğrafçıların ‘kadın’ fotoğraflarından oluşan bir serginin hazırlığında. Sergi 8 Mart 2017’de açılacak.

“Kadın Gözüyle Kadın” başlığını taşıyan sergide kadınlar, emekçi kadınları anlatacak. Serginin özetle konusu, “Emekçi kadınlar. Yani yaşamın her alanında olan kadınlar. Yaşatmak için, Yaşamak için, sevgi için, üretim için, sanat için emek harcayan kadınlar”. Sergi için görüşlerini aldığımız Serap Tekeli Özden, sergide kadın emeğini ve kadın dayanışmasını öne çıkarmak istediklerini belirtti. Özden, “Kadınlardan ‘kadını’ nasıl gördüklerini anlatmalarını istiyoruz. Bu bir yarışma değil. Bu nedenle fotoğrafların nerede ve ne zaman çekildiği bizim için önemli değil. Hatta kadın fotoğrafçılarımız daha önce yarışmaya katılmış olan fotoğraflarını da gönderebilir.” dedi. Sergiye fotoğraf göndermek için son tarih 15 Şubat. urlafgd@gmail.com adresine “8 mart” konu başlığıyla gönderilecek olan fotoğraflar bir seçici kurul tarafından sergi için elenecek.

“Kadın Gözüyle Kadın” sergisine katılım koşulları

Sergiye her bir kadın en fazla 10 fotoğraf ile katılabilecek. Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği fotoğrafların en geç en geç 15 şubat 2017 saat 17:00’ye kadar baskıya hazır halde ve .jpeg formatında gönderilmesini rica ediyor. Fotoğraflar en az 300 dpi çözünürlükte, orijinal boyutunda en az 4 MB olacak şekilde, fotoğrafı çekilen kişinin veya fotoğrafın kısa öyküsü (50 kelimeyi geçmeyecek şekilde) ile gönderilmeli. Fotoğraf üzerinde renk, kontrast ve croplama dışında ekleme ya da çıkarma yapılmaması, yazı, amblem gibi ekler konulmaması gerekiyor. Fotoğraflar paspartusuz veya çerçevesiz olarak gönderilmeli.

Fotoğrafların baskı ve sergi için gerekli hazırlıklar Urla Belediyesi tarafından karşılanacak. Bu nedenle katılımcılardan herhangi bir ödeme istenmiyor.

Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği’nin katılımcılara uyarıları da var. Facebook etkinliğinde yer alan uyarılar şu şekilde

  • Fotoğraflar ilgili kişiye ait olacaktır. Fotoğrafı çekilen kişi ile ilgili sergileme konusunda ki tüm yasal sorumluluk katılan kişinin kendisine aittir. Fotoğrafta görünen insanlarla ilgili gerekli izinler fotoğrafı çeken kişi tarafından alınacaktır. Hiç bir şekilde herhangi bir itiraz ya da şikayetten Urla Belediyesi ve Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği sorumlu olmayacaktır.
  • Katılımcıların fotoğraflarının kullanım hakkı her koşulda fotoğrafçıya aittir. Ancak, sergilemeye değer görülen fotoğraflar sosyal medyada, yazılı ve görsel basında, internet sitelerinde, sergi ile ilgili duyurularda, afişlerde, sergi kataloğunda, Urla Belediyesi ve Urla Fotoğraf Gönüllüleri Derneği web sitelerinde tanıtım amaçlı ve etkinliğin amacına uygun olarak kullanılabilir. Sergileme için fotoğraf gönderen katılımcı bu konuda onay vermiş olarak kabul edilecektir.
  •  Katılım koşullarına uymadığı tespit edilen fotoğraflar elenir. Herhangi bir kazanı elde etmiş fotoğrafçıdan kazanımları geri alınır.
  • Sergileme için seçilecek fotoğraflar UFGD nin belirleyeceği jüri tarafından yapılacaktır.

UFGD kadın fotoğrafçıların, kadın fotoğraflarını bekliyor” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: