UFGD ileri aşama fotoğrafçılık seminer dizisi

UFGD Fotoğrafçılık Seminerleri serisinin ikinci aşaması başlıyor.
Urla Fotoğraf  Gönüllüleri Derneği daha önce düzenlediği Temel Fotoğrafçılık Semineri’nin ardından yeni bir seminer dizisi başlatacak.

Temel fotoğraf bilgisinin üzerine yeni teknikler eklemek isteyenler için uygun olan atölye 10 hafta sürecek. 22 Temmuz‘da başlayacak ve UFGD Merkezi’nde yapılacak seminer dizisi Özgün Özer yönetiminde gerçekleşecek.

UFGD İleri Aşama Fotoğrafçılık Seminer Programı

1. Hafta: İleri Harekette Netsizlik
2. Hafta: Pan
3. Hafta: HDR Teorik
4. Hafta: Fotoğraf Çekimi Uygulamalı Ders (Fotoğraf makinelerinizi getiriniz)
5. Hafta: HDR Birleştirme (Birleştirilmek üzere fotoğraflarınızı getiriniz )
6. Hafta: Portre
7. Hafta: Makro
8.Hafta: Fotoğraf Çekimi Uygulamalı Ders (Fotoğraf makinelerinizi getiriniz)
9.Hafta: Flaş İle çekim
10. Hafta: Fotoğraf İnceleme (İncelenmek üzere fotoğraflarınızı getiriniz)

Seminer dizisine kayıt olmak ve katılım koşulları hakkında bilgi almak için 0532 293 05680555 330 7749, 0533 647 4559, numaralarını aramak yeterli.

Özgün Özer Kimdir?

ozgun-ozerBabası Cengiz Özer’in izinden giden Özgün Özer fotoğraf eğitmeni. 1984 İzmir doğumlu olan Özer 1976’da kurulan Türkiye’nin ilk özel fotoğraf eğitim kurumunun kurucusu Cengiz Özer’in ikinci oğludur. 2005 yılından bu yana fotoğraf öğretmenliği yapan Özgün Özer, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji Yüksek Lisans, New York Institute Of Photography Complete Professional Photography Course, Anadolu üniversitesi Felsefe Bölümündeki lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji doktora çalışmalarına devam etmektedir.

2005’ten bu yana, Uzman Gönüllü Fotoğraf Eğitmeni olarak İzmir Fotoğrafçılar Odasında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süreçte 4 binin üzerinde öğrenciye ulaşmış, 40’ın üzerinde karma sergiye küratörlük etmiştir. Çeşitli fotoğraf yarışmalarında ve sergiler jürilik yapmıştır. Fotoğrafçılık mesleğine ve sanatına, onlarca insan kazandırmıştır. Birçok firmaya ve sanatçıya fotoğraf danışmanlığı yapmıştır.

Öte yandan üniversitedeki çalışmaları kapsamında bilimsel görüntülemeyöntemleri ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Bu konuda 20’nin üzerinde ulusal-uluslararası düzeyde bildiri ve bilimsel indekse girmiş makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca Kızılötesi görüntüleme konusunda çalışma ekibi ile geliştirdiği özel bir yöntem bulunmaktır.

Günümüzde aynı anda hem sanatsal hem de bilimsel fotoğrafla profesyonel olarak ilgilenen dünya üzerindeki sayılı uzmanlardır. Bu nedenle Türk öğrencilerinin yanı sıra; Brezilya, Fransa, ABD ve Fas gibi ülkelerden online öğrencileri bulunmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesinde Burslu Araştırmacı ve İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz ÖZER Eğitim Merkezinde Gönüllü Uzman Eğitimci olarak görevlerini sürdürmektedir.

UFGD ileri aşama fotoğrafçılık seminer dizisi” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: