“Üç Mehmet’in Dansı” sergisi açılıyor

Nejat Gündüç, Erdal Türkoğlu, Veyis Polat ve Adil Alpkoçak’ın kareleri Urlalı fotoğraf severlerle buluşacak.

Urla Fotoğraf Sanat Evi yeni bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Urla Fotoğraf Grubu, Vizör Kızlar’ın “Bizden İzler” sergisinin ardından yine bir ortak sergiyi Urlalılarla buluşturuyor.

Nejat Gündüç, Erdal Türkoğlu, Veyis Polat ve Adil Alpkoçak’ın ortak çalışmalarından oluşan Üç Mehmet’in Dansı sergisi 28 Ocak-17 Şubat tarihleri arasında Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde görülebilir. Üç Mehmet’in Dansı sergisinin açılışı ise 28 Ocak Cumartesi saat 14:00’da yapılacak. Serginin facebook etkinlik sayfası için TIKLAYINIZ.

Urla Fotoğraf Sanat Evi’nin kapısı haftanın 7 günü fotoğraf severler için açılıyor.Urla Fotoğraf Sanat Evi’ne sabah 08:00-12:30 ve 13:30-18:00 saatleri arasında uğrayabilir mevcut sergiyi gezebilirsiniz. Urla Fotoğraf Sanat Evi’nin telefon numarası ise 02327541032

Üç Mehmet’in Dansı sergisi Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü öğrencileri ve Ekin Dans Topluluğu’nun sahneye koyduğu aynı adı taşıyan dans gösterisinde çekilen fotoğraflardan oluşuyor. Yönetmenliğini Abdurrahim Karademir ve Şahin Ünal’ın yaptığı ve 100 dansçının görev aldığı Üç Mehmet’in Dansı sergilendiği her yerde büyük beğeni toplamıştı. Ege’nin Efeleri Atçalı Kel Mehmet Efe, Çakırcalı Mehmet Efe ve Demirci Mehmet Efe’nin yaşantılarından kesitlerin dansla anlatıldığı bu eserin her karesi izleyenleri büyüleyecek.

uc-mehmetin-dansi

 

 

“Üç Mehmet’in Dansı” sergisi açılıyor” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: