Terapi Ormanı – Manastır doğa yürüyüşü

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu bu hafta Terapi Ormanı – Manastır rotasında yürüyecek.

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu 21 Ocak pazar günü Balçova Terapi Ormanı’nda yürüyecek. Yürüyüş sonunda dileyenler Balçova Termal’de termal keyfi yapılması planlanıyor.

Etkinlik bildirgesine göre 10 kilometre uzunluğundaki parkur herkesin yürüyebileceği zorlukta bir parkur. Orman içinde yapılacak yürüyüşün öğle molasında ateş yakılacak, dileyen katılımcılar ateşte pişecek yiyecekleri yanlarında getirebilirler .

Yürüyüş sonunda dileyen katılımcılar Balçova Termal’de sauna, buhar banyoları açık ve kapalı havuzlarını kullanabilecek. Termale giriş ücreti 40 lira. Termale  katılmak isteyenlerin yanlarında ayrı bir çanta içinde mayo terlik ve bornoz yedek kıyafet getirmeleri tavsiye ediliyor. Yürüyüş esnasında bu çanta araçlarda bırakılacaktır.

Parkurun başlangıç noktasına özel araçlarla ve toplu ulaşımla kolaylıkla ulaşılabilir olması rota başı ve rota sonunun aynı nokta olması nedeniyle bu hafta servis tutulmayacak. Yine de Urla İtfaiye’den ve Güzelbahçe otoban kavşağındaki Hakkı Oğuz okulunun önünde buluşarak araçlarda koordinasyon sağlanacak. Urla İtfaiye arka sokağında buluşma saati 8:30 Güzelbahçe otoban kavşağındaki Hakkı Oğuz okulunun önünde buluşma saati ise 8:45. İzmir’den katılacaklar için Terapi Ormanı’nda buluşma saati 09:15 .

Etiknlik hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt olmak için etkinlik sorumlusu Mehmet Tuncer’e 05427259370 numaralı telefondan ulaşılabilir. Bu yürüyüşün rehberi ise Aydın Kızılay.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: