“Tabiyet, tabiat, tahribat” sergisi

Barbaros Oyuk Festivali Görsel Sanatlar sergisi bu yıl “Tabiyet, tabiat, tahribat” temasıyla yapılıyor.

Barbaros Oyuk Festivali’ne sayılı gün kaldı. Festival, köyden şehre göçü tarla korkulukları “oyuk”lar üzerinden irdelerken bu yıl ki görsel sanatlar sergisi, kırsal alanın şehirden aldığı göçe dikkat çekiyor.

“Tabiyet, tabiat, tahribat” teması ile düzenlenen serginin küratörlüğünü Gülfem Kessler üstlendi. Görsel Sanatlar Sergisi İlkdördün Kültür Sanat Vakfı işbirliği ile bu yıl üçüncü kez hayata geçiyor.  Vakıf bünyesinde bulunan Şair Süreyya Berfe’ye ait kütüphane sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapacak.

Serginin 3. yılında da küratorlugunu yapan, Barbaros köyünde yaşayan sanatçı Gülfem Kessler doğa bilgi ve sevgisini daha önce derslik olarak kullanılan binanın duvarlarında “kömür” ile çizim yaparak farklı bir bakış açısıyla vurguluyor. Sergide yer alan sanatçılardan Jovita Sakalauskaite ve Elvan Özkavruk Adanır, bir çok gizemi içinde barındıran ormanın, derinliğini ve doğurganlığını “keçe” eserler ile yorumluyor. Filiz Adıgüzel Toprak ise çevresel değişimlere odakladığı minyatür çalışmaları ile sergide yer alıyor.

Sergi Programı

Barbaros Köyü eski okul binası İlkdördün Kültür Sanat Vakfı’nda yapılacak sergi kapsamında söyleşi de düzenlenecek. İlan edilen program şöyle;
Tarih:7-8-9 Eylül 2018
Açılış-Kapanış Saatleri: 10.00/18.00
Özel Etkinlik:
8 Eylül 2018 Saat 16.00-17.00 Sanatçılarımızla Buluşma
8 Eylül 2018 Saat 17.00-19.00 Şair Süreyya Berfe ile Söyleşi

Sanatçılar:

Prof Dr Elvan Özkavruk Adanır İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi – Moda ve Tekstil Tasarımı
Prof Dr Filiz Adıgüzel Toprak Dokuz Eylül Ünivesitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları –Tezhip Ana Sanat Dalı
Dr Jovita Sakalauskaite İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi – Moda ve Tekstil Tasarımı
Gülfem Kessler –Lahey Kraliyet Akademisi Resim ve Grafik mezunu

Barbaros Oyuk Festivali hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: