Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Urla’da da düzenlenecek

Süslü Kadınlar bu yıl da Urla’da pedal çevirecek. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 23 Eylül’de. 

Bisiklete olan farkındalığın arttırılması amacıyla bir araya gelen “Süslü Kadın”lar bu yıl da Urla’da buluşuyor. 23 Eylül 2018 Pazar günü bir araya gelecek kadınlar sayesinde Urla’yı egzoz yerine parfüm kokuları saracak. Ayrıca İzmir’de kadınlara ücretsiz bisiklet sürüş eğitimi ile destek veren Accell Bisiklet iki yıldır yaptığı gibi bu yıl da katılımcılar adına EÇEV’e burs bağışında bulunacak.

Bu yıl 6. düzenlenen ve ”Dünya Otomobilsiz Kentler gününde eş zamanlı olarak Türkiye’deki 70 şehirde gerçekleşecek olan bisiklet turu, saat 17.00’da Urla Meydanı’ndan başlayacak.

Bisikletlilerin yollardaki varlığını hatırlatmak, güvenli bisiklet yollarına olan ihtiyaca vurgu yapmak amacıyla gerçekleştirilen turda kadınlar şık kıyafetler ile bisiklete binerek Urla Cumhuriyet Meydanı’ndan ile Uğur Mumcu Meydanı’na dek pedal çevirecek.

Yaklaşık 200 kadar kadının katılması beklenen turda, herhangi bir gruba veya kuruluşa bağlı olmayan gönüllü kadınlar, süsledikleri bisikletleriyle kentin çehresini değiştirecek.

Tura katılmak isteyen kadınların bisikletlerini ve kendini süsleyerek Pazar günü saat 16:30’da Urit Kave önünde olması yeterli. Kadınlar sürüş bitiminde bir de eğlence tertip edecekler.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Urla etkinliği hakkında bilgi almak isterseniz Pembe Albayrak Emül’a  0532 6247891 numaralı telefondan ulaşabilir veya ptanilli@yahoo.com adresine mail atabilirsiniz.

Emül ile geçtiğimiz yıl yaptığımız söyleşiyi buradan okuyabilir, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu sayfasına ise buradan erişebilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: