Sihirli Ev’de EÇEV yararına resim sergisi

Sihirli Kitap, Kahve ve Konuk Evi, Aysel Coşkun’un eserlerinden oluşan resim sergisine ev sahipliği yapacak. Serginin gelirinin tamamı EÇEV’e bağışlanacak.

sihirlievsergiSihirli Kitap, Kahve ve Konuk Evi Aysel Coşkun’un tablolarından oluşan bir sergi açacak. Aysel Coşkun, eşi Lütfü Coşkun’u kaybetmesinin ardından duyduğu özlemi renklere, tablolara döktü. Şimdi o tablolar Ege Çağdaş Eğitim Vakfı aracılığı ile çocuklar için umut olacak. 31 Mart- 2 Nisan tarihleri arasında açık kalacak serginin tüm geliri EÇEV’e bağışlanacak. 31 Mart günü EÇEV 13:00’te Aysel Coşkun’a teşekkür edip, katkılarından dolayı plaket verecek. Aysel Coşkun 3 gün boyunca Sihirli Ev’de olacak. Sergi Sihirli Ev’de saat 09:00-16:00 saatleri arasında görülebilir.

Coşkun ailesi bir kez daha umut oluyor

Coşkun ailesi daha önce 3 hastaya umut olup, onları hayata döndürmüştü. Geçtiğimiz yıl babaları Lütfü Coşkun’u beyin sapında meydana gelen kanama nedeniyle kaybeden aile Lütfü Coşkun’un organlarını bağışlayarak 3 kişinin hayata dönmesini sağladı. Aysel Coşkun ile çocukları Alp ve Pelin Coşkun, hastanede tanıdıkları, durumlarına şahit oldukları ve hikayelerinden etkilendikleri nakil bekleyene hastalara, yeni bir yaşam şansı verme adına bu kararı aldı. Hastanede tanık oldukları hikayeler nedeniyle bu karar alan Coşkun ailesi organ bağışçısı olarak doldurdukları formları yetkililere iletti.

Sihirli Kitap, Kahve ve Konuk Evi

sihirliev-masal

2017 yılının başlarında kapılarını açan Sihirli Ev, kitap, kafe ve konuk evi hizmeti sunuyor. Çocuklara barkovizyondan yansıtılan görüntüler eşliğinde masal okuma etkinlikleri yapılan Sihirli Ev’de büyükler için de 3 bin kitaplık bir kütüphane mevcut. Masal okuma saatlerini ücretsiz olarak düzenleyen Sihirli Ev’in tek beklentisi, her çocuk için EÇEV’e 5 lira bağışta bulunulması. Böylece hem çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırabilir, çocuklarınız eğlenirken kafede kendinize mola fırsatı yaratabilir hem de hiç tanımadığınız çocukların eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Sihirli Ev çalışanları kütüphane için bağışlarınızı da seve seve kabul ediyor.

Sihirli Kitap, Kahve ve Konuk Evi, 2. Üçevler Sokak, No:24/1 Sıra Urla adresinde. Sihirli Ev hakkında ayrıntılı bilgiyi www.sihirli.co adresinden ve 0 232 4217508 nolu telefondan alabiliriniz.

Sihirli Ev’de EÇEV yararına resim sergisi” için 2 yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: