Salihli Adala-Demirköprü Barajı yürüyüşü ve Sart harabeleri-Kurşunlu şelalesi gezisi

URDOST, 24 Eylül pazar günü yürüyüş ve gezi düzenleyecek.

Trekking sezonunu Ekim ayında açacak olan URDOST, yaz sezonunda kısa mesafe yürüyüş ve geziler düzenliyor. URDOST, 24 Eylül pazar günü Manisa Salihli Adala-Demirköprü Barajı yürüyüşü ve Sart harabeleri-Kurşunlu şelalesi gezisi düzenleyecek.

Yürüyüş ve gezi için buluşma yeri her zamanki gibi 80. yıl İlköğretim Okulu önü olarak belirlendi. Buluşma saati 06:45, hareket saati olarak ise 07:00 olacak. Yol üzerinde seçilen bir kahvehane beraberinizde getireceğiniz kahvaltılıklarla yapılacak kahvaltının ardından Adala’ya yönelmeden Sart Harabeleri gezilecek. Gezi sonrasında Adala merkezinden yürüyüşe başlanacak. 10 kilometrelik ve yokuşsuz bir rotada yer yer çay kenarında yürüyüş yapılacak. Yol üzerinde bulunan Su Uçan Şelalesi ve tarihi Kız Köprüsü ziyaret edilecek. Yolun sonunda yapay bir şelalenin yanında alabalık çiftliğinde öğlen yemeği molası verilecek. Burada dilerseniz balık yiyebilir dilerseniz yanınızda getirdiğiniz gıdaları tüketebilirsiniz.

Geriye dönüş yolunda ise Salihli Kurşunlu Şelalesi gezilerek Urla’ya doğru yola çıkılacak.

Gezi kapsamında öncelikle Manisa Salihli’ye bağlı Demirköprü barajı Salihli Adala bucağında yürünecek.

KAYIT İÇİN SON TARİH 18 EYLÜL

Etkinlik için ayın 18’ine kadar facebook etkinliğine katılım bildirmek gerekiyor. 47 kişilik otobüs ile yapılacak gezi için asıl liste 18 Eylül’de açıklanacak. Bu tarihten sonra ise asıllardan vazgeçenler olması halinde yedek liste oluşturulacak.

URDOST’TAN HATIRLATMALAR

Urla Doğa Sporları Topluluğu Kulübü Derneği’nin yürüyüşe katılacaklar için hazırladığı bir de uyarı metni var.

Yanınızda bulundurmanız gerekenler:
Ayak bileklerinizi saran sağlam bir yürüyüş ayakkabısı, sırt çantanızda yiyecek içecek, sağlık malzemesi, yağmurluk ve bekçi düdüğü…

Dikkat:
Faaliyetlerimiz tabiatta ve tabiat koşullarında yapılması nedeniyle katılacak arkadaşların yürümeye engel teşkil edecek sağlık sorununun olmaması gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: