Rehber eşliğinde Efes Antik Kenti turu ve Doğa Yürüyüşü

Urla Doğa rehber Mehmet Çabuk eşliğinde Efes Antik kenti turu düzenleyecek.  Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu bu hafta bir kültür turu düzenleyecek. Daha önce Milet’e gezi düzenleyen grup 15 Nisan pazar günü de Efes Antik kentine gidecek. Tur kapsamında Efes Antik Kenti, Yedi Uyuyanlar Mağarası, Açık Hava Buharlı Lokomotif Tren Müzesi gezilecek ayrıca şarap tadımı yapılacak.

Efes Antik kenti Kokartlı rehber Mehmet Çabuk’un anlatımı ile gezilecek. Gezi sonrası Yedi Uyuyanlar mağarası görülecek. Burada rehberi Çabuk’un anlatımından sonra 5 kilometrelik iniş ağırlıklı doğa yürüyüşü yapılacak ve öğle yemeği molası da bu yürüyüş esnasında doğada verilecek.

Yürüyüşe katılmak istemeyenleri ise araç Acarlar Köyü’ne götürecek. Gidenler de öğlen molasını kumanyaları ile köy kahvesinde yapabilecek.

TREN MÜZESİ GEZİSİ

Grup üyeleri buluştuktan sonra ise Çamlık’ta bulunan Açık Hava Buharlı Lokomotif Tren Müzesi gezilecek. 160 dönüm arazi üzerine kurulan müzede Alman, İngiliz, Fransız, Amerikan, İsveç ve Çekoslovak yapımı 30 adet buharlı lokomotif sergilenmektedir. Bunların arasında dünyada sadece iki tane bulunan ve odunla çalışan İngiliz yapımı bir lokomotif ile Hitler tarafından 2. Dünya Savaşı’nda yaptırılan üç silindirli bir lokomotif de vardır. En eskisi 1887 en yenisi 1952’de imal edilmiş lokomotifler oldukça bakımlıdır.

YEDİ BİLGELERDE ŞARAP TADIMI

Müze gezisinin ardından ise Yedi Bilgeler’de şarap tadımı yapılacak. Birbirinden güzel şaraplar sunum eşliğinde tadılacak.

Geziye katılmak ve ayrıntılı bilgi almak için etkinlik sorumlusu Mehmet Tuncer’i 05427259370 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Gezi için yanınıza Müzekart vb ile atıştırmalık ve kumanya almanız öneriliyor. Tur için servis saat 08:00’de Urla İtfaiye’nin arka sokağından hareket edecek, Güzelbahçe ve Selway’den yolcularını alıp Efes’e gidecek.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: