Portakalı Soydum Masal Atölyesi

Portakalı Soydum Masal Atölyesi, Mia Sanat Kafe’de 14 Eylül’de başlıyor.

Mia Sanat Kafe 4 hafta sürecek bir masal atölyesine ev sahipliği yapacak. Atölyede masal çözümlemeleri yapılacak. Aksinya Kimberlit tarafından yürütülecek atölye 14 Eylül Cuma günü başlayacak ve 4 hafta sürecek. Her hafta cuma günü saat 18:00 ile 20:00 arasında gerçekleşecek atölye “Masalın iyimserliğinin altındaki karanlık dünyayı merak edenler için”.

Portakalı Soydum Masal atölyesinde

  • Masallardaki simgelerin arkaik kaynaklarına ulaşmak.
  • Mit ve tragedyaların masallarla kurduğu temasa odaklanmak.
  • Kültürel belleğin ve tarihin masallardaki yansımalarını bulmak.
  • Masalların isimsiz kahramanları aracılığıyla yaymaya çalıştıkları cesareti hayatımıza transfer etmenin yollarını öğrenmek hedefleniyor.

“Masalların kabuğunu soyup özüne ulaşmak iin kurbağa prens, elsiz kız, uyuyan güzel, ardıç ağacı, baba yaga ve diğer kahramanların rehberliğinde karanlık ormalarda 4 cuma” çağrısı ile duyurulan yolculuğun ilham verenleri ise Jung, Freud, P.Estes, Zipes, Propp, Shakespeare, Apuleius, Ovidius, Campbell, Zimmer, Schimmel, Eliade ve Graves.

Portakalı Soydum Masal Atölyesi hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için 0 505 748 5864 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Veya Urla merkezde bulunan Mia Sanat Kafe’ye uğrayabilirsiniz.

Aksinya Kimberlit’in bloğuna göz atmak isterseniz de burayı tıklamanız yeterli 😉

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: