Petrol ve Sinekler oyunu Urla’da

Petrol ve Sinekler oyunu 17 Şubat’ta Toprak Sahne’de sahnelecek.

Tiyatroda‘nın tek perdelik mülteci bir hayat ve trajikomik hikayesi “Petrol ve Sinekler” Urla’da tiyatro severler ile buluşuyor.

Erkan Cılak’ın yazıp yönettiği oyun 9 yaşında Türkiye’ye yerleşmiş Suriyeli emekli öğretmen Emir ile Suriye’den yakın zamanda savaş mültecisi olarak kaçan dayısının oğlu Vahap’ın Midilli üzerinden İtalya’ya kaçma çabasının Türkiye’de geçen sürecini anlatıyor.

Hikaye mültecilerin yaşamına biraz onların gözünden bakma şansını sunuyor. Mültecilerin hepsinin bir ideali, bir rüyası, bir kaçışı bir sebebi var. Türkiye bir son durak değil, geçiş noktası. Oyunda iki kardeş çocuğunun yıllar sonra Türkiye’de karşılaşması, istekleri hayat standartları çatışmaları ve sonuçsuz sonları anlatılıyor. Oyun 13 yaş ve üzeri için tavsiye ediliyor.

SAHNEDE CANLI TABLO PERFORMANSI

Oyunun dikkat çeken bir yanı da var. Oyun sahnelenirken Hakan Urul 100×115 tuvale senkronize resimle bitiyor. Oyunda Hakan Urul, Erkan Cılak ve Hazal Sunak sahne alıyor.

Petrol ve Sinekler oyununa Ohannes Burger, Kadıköy Kafe, Rüzgargülü Kitap Kafe ve Toprak Sahne’den ayrıca BURADAN bilet alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: