Permakültür insan yerleşimlerinde ve tarımda tasarımın önemi

Urla Kent Konseyi, Gelin Tarımı Konuşalım Buluşmaları’nın ikincisini 11 Aralık’ta düzenliyor. 

Gelin Tarımı Konuşalım Buluşmaları’nın ikinci toplantısı 11 Aralık saat 14:00’te Urla Kent Konseyi binasında yapılacak.

“Permakültür insan yerleşimlerinde ve tarımda tasarımın önemi” başlığında yapılacak toplantıda Mimar Mustafa Fatih Bakır bir sunum gerçekleştirecek. Permakültür Araştırma Enstitüsü Onursal Başkanı da olan Bakır’ın sunumunun sonrasında söyleşi düzenlenecek. Etkinlik 16:00’a dek sürecek.

Urla Kent Konseyi Tarım ve Gıda Komisyonu tarafından düzenlenen etkinliğe katılım ücretsiz.

Urla Kent Konseyi yol tarifi ve iletişim bilgilerin için burayı tıklamanız yeterli 😉

Mustafa Fatih Bakır Kimdir?

Permakültür Araştırma Enstitüsü eğitmenleri arasında da olan Mustafa Fatih bakır Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.

2007 yılında Bill Mollison ve Geoff Lawton’ın, Tazmanya’da Bill Mollison’ın çiftliğinde verdikleri PPC (Permaculture Practical Certificate – Permakültür Uygulama Sertifikası) kursuna katıldı.

2008 yılında Bill Mollison ve Geoff Lawton’ın Melbourne Üniversitesi’nde düzenledikleri PDC (Permaculture Design Certificate – Permakültür Tasarım Sertifikası) kursuna katıldı.

2009 yılında Avustralya Permakültür Araştırma Enstitüsü’nde, Geoff Lawton’ın yanında iki aylık staj yaptı. Staj döneminde PEAWT (Permaculture Aid Worker Training – Permakültür Projesi Çalışan Eğitimi) ve PDC Teacher Training (PDC Eğitmen Eğitimi) eğitimlerini de tamamladı.

 

 

Permakültür insan yerleşimlerinde ve tarımda tasarımın önemi” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: