Özgün Özer ile temel fotoğrafçılık eğitimi

UFGD’de 8 hafta sürecek Temel Fotoğrafçılık Eğitimi 25 Kasım’da başlıyor. 

Urla’da birbirinden güzel fotoğraf sergilerini gerçekleştiren UFGD, fotoğrafçılığını geliştirmek, fotoğrafa giriş yapmak isteyenler için seminer dizisi başlattı. Urla Fotoğraf ve Sinema Gönüllüleri Derneği 8 hafta sürecek temel fotoğrafçılık eğitim semineri düzenliyor. Özgün Özer yönetiminde yürütülecek seminer serisi 25 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 15:30’de başlayacak. Seminer her Cumartesi 3 saat olmak üzere 8 hafta sürecek.

Program şöyle;
1. hafta: Fotoğrafa giriş ve hareket izlenimi
2. hafta: Netlik ve net alan derinliği
3. hafta: Işık dengesi 1
4. hafta: Işık dengesi 2
5. hafta: Objektifler
6. hafta: Fotoğraf makineleri
7. hafta: Kompozisyon
8. hafta: Saha çalışması/uygulama

Seminer katılmak isteyen herkese açık. Seminer ve katılım koşulları hakkında bilgi almak için 0532 293 0568 ve 0555 330 77 49 numaralı telefonlar aranabilir. Facebook etkinliği üzerinde de soru sorulabilir.

ÖZGÜN ÖZER KİMDİR?
Özgün Özer, 1984 İzmir doğumludur. 1976’da kurulan Türkiye’nin ilk özel fotoğraf eğitim kurumunun kurucusu Cengiz Özer’in ikinci oğludur. 1996 yılında Cengiz Özer Fotoğraf Eğitim Merkezinde resmi olarak fotoğraf eğitimine başladı. Fotoğraf eğitimini tamamlamasının ardından, babasının izinden giderek 2005 yılında Fotoğraf Öğretmenliğine başladı. Eğitmenliği boyunca kendini geliştirmeye devam eden Özer sırası ile, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji Yüksek Lisans, New York Institute Of Photography Complete Professional Photography Course, Anadolu üniversitesi Felsefe Bölümündeki lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji doktora çalışmalarına devam etmektedir. Bu noktada fotoğraflar olan ilgisi iki açıdan ilerlemektedir.

Bir yandan 2005’ten bu yana, Uzman Gönüllü Fotoğraf Eğitmeni olarak İzmir Fotoğrafçılar Odasında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süreçte 4000’in üzerinde öğrenciye ulaşmış, 40’ın üzerinde karma sergiye küratörlük etmiştir. Çeşitli fotoğraf yarışmalarında ve sergiler jürilik yapmıştır. Fotoğrafçılık mesleğine ve sanatına, onlarca insan kazandırmıştır. Birçok firmaya ve sanatçıya fotoğraf danışmanlığı yapmıştır.

Diğer yanda ise Üniversitedeki çalışmaları kapsamında bilimsel görüntülemeli yöntemleri ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Bu konuda 20’nin üzerinde ulusal-uluslararası düzeyde bildiri ve bilimsel indekse girmiş makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca Kızılötesi görüntüleme konusunda çalışma ekibi ile geliştirdiği özel bir yöntem bulunmaktır.

Günümüzde aynı anda hem sanatsal hem de bilimsel fotoğrafla profesyonel olarak ilgilenen dünya üzerindeki sayılı uzmanlardır. Bu nedenle Türk öğrencilerinin yanı sıra; Brezilya, Fransa, Amerika Birileşik Mil. ve Fas gibi ülkelerden online öğrencileri bulunmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesinde Burslu Araştırmacı ve İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz ÖZER Eğitim Merkezinde Gönüllü Uzman Eğitimci olarak görevlerini sürdürmektedir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: