Ovacık yolu-İnkaya mağarası yürüyüşü

URDOST 19 Kasım pazar günü Ovacık yolu-İnkaya mağarası rotasında yürüyüş düzenleyecek. 

Urdost: Urla Doğa Sporları Topluluğu Kulübü Derneği 19 Kasım pazar günü Ovacık yolu-İnkaya mağarası parkurunu yürüyecek. Yürüyüşte İnkaya mağarası da gezilecek.

Yürüyüş Ovacık yolu üzerindeki elektrik santralinden başlayacak, Ovacık yangın kulesi yanından İzmir körfezi, adalar ve Urla’yı kuş bakışı seyredilecek. Yer yer çam ormanı içinden devam edecek yürüyüş İnkaya mağarasına dek sürecek. Mağarayı gezdikten sonra öğle molası verilecek. Molada dileyenler sucuk pişirebilecek. Parkur Dadaşkent önünde son bulacak.

URDOST’un verdiği bilgiye göre parkur 16 kilometre uzunluğunda ve orta derece yokuşlu. Yürüyüşe ayak bileklerinizi saran sağlam bir yürüyüş ayakkabısı, sırt çantanızda yiyecek içecek, sağlık malzemesi, yağmurluk ve bekçi düdüğü ile katılmanız öneriliyor.

Yürüyüş için toplanma yeri Urla pazar yeri yanında 80. yıl İlköğretim Okulu önü, toplanma saati 08:45 olarak belirlendi. Hareket saati ise 09:00.

Yürüyüşe katılmak için 17 Kasım Cuma akşamına kadar buradaki facebook etkinliğine kayıt olmanız yeterli. Katılım bildirmeden önce etkinlik bildirgesini sonuna kadar okumayı da ihmal etmeyin 😉

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: