Nefes ve meditasyon çalışması

Bizim Bahçe’de Burcu Pehlivan ile Nefes ve Meditasyon 24 Kasım’da.

Bizim Bahçe Yoga Pilates ve Sağlıklı Yaşam Derneği 24 Kasım Cuma günü  Burcu Pehlivan ile nefes ve meditasyon etkinliği düzenleyecek.

Katılım ücretinin 20 lira olarak belirlendiği etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi almak için 08508502478 numaralı telefonu aramak yeterli.

Bizim Bahçe,  Atatürk Mah. 2222/3 Sok. No 2 Urla adresinde.

 

Burcu Pehlivan kimdir?

Burcu Pehlivan bu soruyu  “Hayat nedir? Ben kimim? Burada ne yapıyoruz? Bu gördüğümüzün ötesi var mı? Bu hissettiğim ne? Gibi büyük sorularım vardı. İçimde hiç unutmadığım, özlemini duyduğum bir birlik ve bütünlük arayışı vardı. Bu benim okumamı ve eğitimlerden eğitimlere koşmamı sağladı.” diye yanıtlıyor.

Hikayesinin gerisi ise şöyle;

Daha ergenlikte meditasyonla tanıştım. Ardından kendimi şifalandırmak adına psikoterapi sürecim başladı. Yavaş yavaş geçmişin acılarının içinden geçip, kendimi anlarken yoga hayatıma girdi. Yoga duruşları ve nefesle ruhumun kapıları açılmaya başladı. Bedenimi hissettikçe burada bir dünyanın saklı olduğunu anladım. Dışarda aradığım her şey içimdeydi. Tüm soruların cevapları yine bende saklıydı sadece her zaman ulaşamıyordum. Bu dünyanın da kendine göre bir dili vardı. Beden ve nefesle bağlantım kuvvetlendikçe gizli duygular çıkmaya başladı. İçimdeki çocuk, travmalar, ataların üzerimizdeki etkilerini hissettiğim konstellasyon çalışmaları hayatıma girdi. Merakım, arzum, isteğim ve sorularım cevap buldukça artmaya başladı. Bunun sonucunda kendimi Maya Şaman şifa çemberlerini öğrenirken buldum. Güçlü yanlarım, zayıf yanlarım, elementler, insan olmak, hayattaki önceliklerimiz, yaratılış hakkında derinleştikçe hayatım değiştikçe artık bu benim için bir yaşama biçimine dönüştü.

Yoga ile ilk olarak evlenip Kayseri’ye taşındıktan sonra Zeynep Aksoy’un DVD’si ile tanışmıştım. 2006-2007 senesinde Kayseri’de Şerife Karahançer ile yogaya devam ettim. Yogadan o kadar zevk aldım ki bu konuda kendimi geliştirmeye ve hobimi mesleğe dönüştürmeye karar verdim.

İlk katıldığım yoga Atölyesi 2007’de Eric Powell’ın Ashtanga Yoga atölyesi idi.

Sonrasında hızımı alamadım ve 2007-2008’de Zeynep Aksoy Yoga Hocalığı 200 Saatlik Temel Eğitimi’ni tamamlayarak hem Cihangir Yoga hem de Uluslararası Independent Yoga sertifikasına sahip oldum.

Bu eğitim sırasında Purna Yoga , Ayurvedaya Giriş, Yoganın Tarihçesi, Kadınlar için Yoga ve Partner Yoga atölyelerine katıldım. Farklı farklı hocalarla Grace & Gravity, Dynamic Yoga, Yin Yoga, Hatha Yoga’ yı tanıma fırsatı buldum.

Mart 2008 de Godfrey Deverux, Dynamic Yoga Eğitimi, Nefes ve Meditasyon Eğitimine,

Mayıs 2008 de Tias Little ile Anatomi Eğitimine katıldım.

Bu süre içerisinde yoga dışında ;

Rasal ile yeniden dengeleme masaj seminerine,

Tatjana Rottenberg ile Refleksoloji seminerine,

Zeynep Aksoy ile Aile Dizilimine katıldım. Daha sonra Zeynep’in de eğitmeni olan Svagito’nun da Aile Dizilimine katılma şansı buldum.

200 saatlik eğitim sonrasında yoganın içine girdikçe ne kadar derin olduğunu, öğrenmem gereken daha çok fazla konu olduğunu hissettim. Kendimi tanımak, geliştirmek için farklı yoga tarzlarını tanımaya ve farklı yoga eğitmenleri ile çalışmalarıma devam ettim.

Nicole Ohme ile Vinyasa Flow, Yogada hiza ve akış üzerine eğitim aldım.

Bulunduğum şehirde yogayı daha geniş kitlelere tanıtmak adına

Sydney Solis ile Storytime Yoga ( Çocuklara eğitici hikayeler ile yoga) kursu ve sertifika programına,

Janice Clarfield’in New York Om Yoga’da verdiği Prenatal Yoga kursu ve sertifika programına katılarak hem çocuklara, hem de hamilelere yoga konusunda kendimi geliştirdim.

Bu süre içerisinde Kayseri Karuna Yoga Merkezinde ders vermeye başlamamla yoga eğitmenliğine yeni bir adım atmış oldum. Orada verdiğim ilk derslerde daha katı ve hiza odaklıyken, Vinyasa Flow derslerime zeka, esneklik ve akış kattı. Bu sıralarda Sudaka ile Yin Yoga ve Meditasyon kursuna katıldım ve derslerime Yin yogayı da eklemeye başladım.

Hem öğretmeye hem de öğrenmeye devam ettikçe Vinyasa Flow, Yin Yoga ve Çocuk yogasına olan ilgim artmaya başladı. Bunun üzerine;

Yogakids’in kurucusu Marsha Wenig’in Münih’te verdiği Yogakids eğitiminin ilk basamağı olan Foundations kursuna katıldım.

Bunun dışında Erich Shiffman ile Freeform stili Vinyasa Flow hocalık eğitimine 2 defa katılan ve onun tarzı ve akışından çok etkilenerek derslerini freeform akışla vermeye başlayan Zeynep Çelen’den bu stilde eğitim alma fırsatı buldum.

Yin Yoga konusundaki bilgilerimi derinleştirmek için Sarah Powers ile Integrating Yin/Yang Yoga with Mindfullness meditation kursuna katıldım. Bu kurstan sonra hem Sarah Powers, hem de Paul Grilley ile birkaç sefer çalışma fırsatı bulan, ama derslerinde en çok Paul Grilley’den etkilenen, Berivan Aslan ile Yin Yoga Hocalık eğitimine ve sertifika programına katıldım.

Tüm bu eğitimler sonucunda 2. Mart. 2010 yılında +300 saatimi de tamamlayarak, 500 saatlik İleri Seviye Yoga Hocalığı sertifikamı almaya hak kazandım.

Şu anda Dünya’da tek geçerli sistem olan Yoga Alliance’in 500 saat deneyimli yoga hocasıyım.

Sonrasında Tias Little’ın yoga hocaları için düzenlediği ellerle yönlendirme ve marma noktaları eğitimi ile hem Defne Suman’ın ve hem de onun da hocası olan Zhander Remete ile Shadow Yoga Atölye çalışmalarına katıldım.

Bu sıralarda Monika Münzinger’den Kadınlar için yoga konusunda bir eğitim aldım.

Yoga aracılığı ile kendi içime doğru ilerlerken aldığım diğer eğitimler:

14-21 Ağustos 2010 tarihlerinde Parmanand Institute’un düzenlediği Yoga Terapi Eğitmenlik eğitimine katılarak 60 saatlik Yoga Terapi Sertifikası aldım.

Ekim 2010’da Osho terapistlerinden Svagito Liebermeister’den 3 Bölümden oluşan Aile Dizilimi Eğitiminin İlk Bölümünü aldım. 2007’den beri kendimi iyileştirmek adına 3 kere katıldığım bu eğitim benim hayatımda hep bir dönüm noktası oldu.

Kasım 2010 tarihinde başlayan Sevgiyi Öğrenme Eğitimimi Haziran 2011’de tamamladım. Bu eğitim Osho terapistleri tarafından verilen, 112 saatlik Terapi Teknikleri, Meditasyon ve İçsel farkındalık ve iyileşme içeren bir eğitimdi. Savunma mekanizmalarımı, toplumda taktığım maskeleri, yaralı çocuğumu ve özümü görme fırsatı buldum.

Bir yandan içsel yolculuk eğitimlerine devam ederken yoga da bunun bir parçası olmaya devam etti ve yeni bir 200 saatlik Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimine katıldım. Chris Chavez’in verdiği Anusara sistemindeki bu eğitim yaklaşık 1 sene sürdü ve 11 Eylül 2011’de Sertifikamı aldım. Bu eğitim anatomi ve hiza odaklı bir eğitimdi. Daha önce hiç denemediğim çok derin ve ileri seviye duruşları deneyimlememe ve o duruşları nasıl anlatacağımı öğrenmeme büyük faydası oldu. Bir yoga eğitmeni olarak bile bazı duruşlara olan korkumla, direnişimle yüzleşme fırsatı bulduğumu da eklemem gerekir 😉

Yine aynı dönemlerde Özlem Göçek’in Ankara TED Anaokulu öğretmenleri ile verdiği 5-6 yaş Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimine katılarak çocuk yogası bilgilerimi tazeleme fırsatı buldum.

Haziran 2011‘de Desiree Rumbaugh’un Anusara Yoga stilinde verdiği “Sevgi Korkudan Güçlüdür” konulu Atölye çalışmasına katıldım ve bu uzun zamandır yoga adına katıldığım en etkileyici çalışma idi. Duruşlar ileri seviye bir anatomi ve hiza bilgisiyle verilirken, dersin içine duygular da yerleşti ve gözyaşlarımı tutamadığım bir an vardı ki o da Desiree’nin hayat hikâyesini paylaştığı andı! Bir de baktım ki yalnız değilim…

Hayattaki en büyük yatırım kişinin kendine yaptığı yatırım diyerek öğrenmeye ve öğretmeye devam ederken;

Nisan 2011’de ise yolum Transformal Nefes ile buluştu. Metafizik Doktoru Judith Kravitz’in geliştirdiği uluslar arası tanınırlılığı olan en etkili nefes tekniğindeki eğitimim sonucunda 12.Şubat.2012’de Transformal Nefes ve Yaşam Koçu oldum.

28.05.2011’de Doreen Virtue’nun öğrencisi ve Meleklerle Yaşamak Kitabının yazarı Beki İkala Erikli’den Melek Koçluğu Sertifikamı aldım. Benim için çok etkileyici bir eğitimdi. Hayat mucizelerle dolu ister inan ister inanma…

6. Mayıs.2011’de ve 20. Kasım. 2011’de Duran Türkoğlu’ndan Quantum-Touch onaylı Kuantum Dokunuş eğitimlerimi aldım.

10. Haziran.2011’de Ra-Sheeba Master oldum.

20. Kasım. 2011’de Reiki Master oldum.

26. Kasım. 2011’de Masssuma enerjisinin 1. seviyesine, 30.05.2012’de ise 2. seviyesine uyumlandım.

3-4 Aralık. 2011’de AAMET onaylı Dr. İnci Erkin’in verdiği EFT Seviye 1-2 eğitimine katıldım.

18 Aralık. 2011’de Sibel Kavunoğlu’nun Theta Healing Institute of Knowledge onaylı olarak verdiği Basic DNA Theta Healing eğitimine katılarak Basic DNA Theta Healing uygulayıcısı oldum.

23.02. 2012’de uluslar arası tanınırlılığı olan Fa Coach Academy’nin düzenlediği Yaşam Koçluğu,İlişkiler ve Kariyer Koçluğu programlarına katılarak sertifikamı aldım. İlişkiler, Kariyer ve Yaşam Koçu oldum.

01.04.2012’de Laughter Yoga Leader sertifikası aldım. Eser Mutlu’nun verdiği kahkaha yogası üzerine bir eğitimdi.

07.04.2012’de AAMET onaylı Dr. İnci Erkin’in verdiği EFT Practitioner sertifikası almaya hak kazandım.

15.04.2012’de Sibel Kavunoğlu’ndan Theta Healing Rainbow Children sertifikasını aldım.

29.04.2012’de Ho’oponopono eğitimine katıldım.

Mayıs, 2012- Mayıs 2014; 2 senelik bir eğitim olan CGT eğitimini 2. çocuğum Doğa’ya hamileyken başladım. 2. senenin sonunda Doğa 15 aylıkken bu eğitimin son seramonisi için Meksika; Tulum’a gittik, eğitimin tüm şartlarını yerine getirerek sertifika almaya hak kazandım. Bu eğitim White Eagle’ın verdiği Kızılderililerin Medicine Wheel yani bütünlük çemberi dedikleri sistem üzerine bir eğitimdi. iki yılın ilk yılı sadece kendimizi iyileştirmek daha derinden tanımak üzerineyken 2. yılı bu bilgileri kendimiz için kullanmaya devam ederken başkalarına da nasıl öğretebiliriz üzerineydi.

2013 yılı masaj konusunda kendimi geliştirmekle geçti bu sene Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu kursa giderek masöz sertifikamı aldım.

Ümit Gürel ile Shiatsu ve makrobiyotik beslenme,

Githa ile Ayurvedik yüz boyun baş masajı eğitimlerine katıldım.

İnternet üzerinden Dr. Mona Lisa Schulz’un verdiği Intuition Intensive Online kursunu bitirdim. Bu kurs hastalıkların sadece fiziksel olmadığına aynı zamanda duygusal olduğuna dair bir kurstu.
Tüm bu eğitimler aslında bir tek şey için, o da insan olarak nasıl daha sağlıklı oluruz ve aslında hepimizin içinde olan şifayı nasıl uyandırırız sorularına cevap bulmak için. İnsan beyni, bedenin işleyişi, zihni, duyguları, ruh kavramı hala bilim adamları ve doktorlar için bile bir sır ve bu sır bu gizem benim ilgimi çekiyor.

Tam ve bütün bir insan olmayı, bunun ne demek olduğunu araştırırken kendimi değişik eğitimlerde bulabiliyorum.

En son 5-8 Aralık, 2013Vernon Frost ile “Labirent” seminerini bitirdim. Ardından yine Vernon Frost’un 18-22 Aralık tarihine Bolu’da gerçekleşen “Yüksek Benliğinle Bağlantı”seminerine katıldım.

Banu Çadırcı ile 80 saatlik ViniYoga Terapi eğitimini tamamladım.

Şu anda Amy Matthews’un online Embodied Anatomy & Kinesiology: Bones & Ligaments kursuna başladım.

Bu süre içinde 28 Şubat 2013 tarihinde ailemizin yeni üyesi minik oğlum Doğa hayatımızı onurlandırdı.

Ekim, 2014 Shiva Rea ile Elemental vinyasa eğitmenlik eğitimi 45 saatlik ve Maria Garre ile 45 saatlik Ayurveda Danışmanlık programının 1. modülünü tamamladım.

Aralık,2014 Aygün Kabadayı ile Merkaba, Aydınlanan Kalbin uyanışı çalışmasına katıldım.

Ocak, 2015 Aina Greta ile 8 ay süren Transformative Intensive Soul Journey kursunu tamamladım.

Mart, 2015 Shiva rea ile Embodying the Flow & Mandala of Asanas temel yoga hocalık kursunu tamamladım.
30 Nisan, 2015 Angelique Romeijn ile özel Tantra 1 eğitimi,
1-3 Mayıs, 2015 Angelique Romeijn ile İlişkiler ve Mahremiyette Tantra 2 Eğitimi,
Mayıs, 2015 Neva Atay ile Mucizeler Kursu,
30 Eylül-5 Ekim, 2015 Soul&Shakti İnzivası Padma Aon ile,
31 Ekim, 2015 Nilgün Arıt ile Temel Şaman Atölyesi
25 Ekim, 2015 Shekinah Zorensky ile 6 ay süren 7 Kapı aktivasyonu ve rahim bilgeliğine yolculuk eğitimini tamamladım.
Şubat, 2016 Rahim Bilgeliği eğitimi 7 günlük inziva, Hawaii

Kasım 2015, Shiva Rea ile Rasa Vinyasa Flow
Kasım 2015, Ayurveda 3 Marrie Garre ile,
Şubat 2016, Elif İşcan ile Refleksoloji
Mayıs, 2016, Bela Dubbleman ile Primal Rebirth

Son iki yıldır Padma Aon Prakasha rehberliğinde eğitimime devam ediyorum. Hikayeleri bırakıp, rahim bilgeliğine açıldıkça, duyguları yol haritası yaparak daha de değiştiğimi ve dönüştüğümü fark ettim.

Eğitimlerimde ve bireysel seanslarımda benim kendi dönüşümüme faydası olan tüm araçları ve kendi deneyimlerimi paylaşıyorum.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: