Nedim Atilla ile Türk Edebiyatının şikemperverleri

Mitera 1905’de Sanat ve Lezzet akşamları sürüyor. Bu ay Nedim Atilla ile Türk Edebiyatının şikemperverleri konuşulacak.

Mitera 1905’de sofra bir kez daha edebiyat konuşmak için serilecek. Sanat ve lezzetin buluşacağı gecede Nedim Atilla, edebiyat tarihimizin ‘boğazına düşkün’ isimlerini anlatacak.

Sait Faik Abasıyanık, Yusuf Atılgan, Kemal Tahir ve Orhan Veli’nin de sofraya kurulacağı etkinlik saat 19:00’da başlayacak. Yer durumunu sormak ve ayrıntılı bilgi için 05446878752 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Etkinlik bülteninden;

Sait Faik “Bir insanı sevmekle başlar her şey” der… “Semaver”de Ali annesinin seslenmesi üzerine kalkar, odanın içini kızarmış ekmek kokusu doldurmuştur. Semaver ne de güzel kaynar…”

Yusuf Atılgan ” Aylak Adam”da ” C. bir yılbaşı gecesi yalnızlıktan bunalır, Yiyecek bir şeyler alarak Ayşe’nin evine yollanır. Kapıyı açıp içeri girer, biraz içki içip bekler”…
Kemal Tahir ” Bozkırdaki Çekirdek”de “Köy enstitülerinde görevli Emine Öğretmen, Deli Derviş tarafından kaçırılıp değirmene kapatılır” der…

Sonrasında ne mi olur? Nedim Atilla #anedimatilla anlatırken #mitera1905 pişirir, öykülerin kahramanları canlanır, sofraları canlanır. Lezzetler peşi sıra gelir. Ve biz konuklarımızla hep birlikte ” Türk Edebiyatı’nın Şikemperverleri’ni ( Oburlar’ını) hem yakından tanır, hem pişiririz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: