Motorsiklet sürücüleri Urla’daki katliamları protesto edecek

Urla’da art arda yaşanan havyan katliamlarına karşı motorsiklet sürücüleri ve hayvanseverler basın açıklaması yapacak.

urla-hayvan-haklari-aciklamaÖzel televizyon kanalı ATV geçtiğimiz günlerde bir haber yayınlarak Urla’da sokak hayvanlarında kuduz olduğunu ve ilçe halkının da tedirgin olduğunu iddia etti. Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi ATV’nin haberini yalanlayarak “Urla ilçe sınırları içinde kuduz vakasına rastlanmadığını belirten açıklamalar yayınladı. Ancak ATV’nin yaptığı, “Urla’da Kuduz Alarmı” haberinin ardından peşpeşe sokak canlarının zehirlendiği haberleri geldi. Önce Zeytinalanı ardından Kalabak’ta onlarca kedi ve köpek zehirlenerek yaşamını kaybetti.

Hayvanseverler katliamlara sessiz kalmayacak

Motorsiklet sürücüleri ve Urlalı hayvanseverler katliamlara karşı harekete geçti. Motorsiklet Kulüpler Birliği ve Urlalı hayvanseverler 4 Mart Cumartesi günü saat 16:00’da Urla AKM önünde Atv’yi ve onlarca canı aramızdan alan hayvan düşmanlarını protesto edeceğini duyurdu. Motosiklet Kulüpler Birliği tarafından oluşturulan facebook etkinliğinde basın açıklaması için gereken izinlerin alındığı belirtilerek tüm hayvan dostlarına ve motorsiklet sürücülerine açıklamaya katılım çağrısı yapıldı.

Açıklamada ayrıca “Arzu eden arkadaşlarımız, hayvan dostlarımız için mama, battaniye gibi malzemeleri yanlarında getirebilirler, orada görevlilere teslim edebilirler” çağrısı yapıldı.

Motorsiklet sürücüleri Urla’daki katliamları protesto edecek” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: