Mimas Sanat’tan kadınlar için ücretsiz “Köy Atölyeleri”

Mimas Sanat Urla’lalı kadınları sanatla buluşturacak.

Urla’nın Barbaros Köyü’nde faaliyetlerine başlayan Mimas Sanatevi kadınlar için resim atölyesi düzenleyecek. Sanatevi “Köy Atölyeleri” adı altında düzenleyeceği ücretsiz atölye çalışmalarını farkıl başlıklarda sürdürecek.

İlk atölye ise 26 Temmuz 2018’de, resim konusu ile yapılacak. Ücretsiz olarak düzenlenen ve kadınların farklı beceriler edinmesini, yeteneklerinin açığa çıkmasını hedefleyen atölye çalışmasına nüfus kaydı Barbaros, Birgi, Kadıovacık, Uzunkuyu, Zeytinler olan 15 yaş ve üzerindeki kadınlar katılabilecek.

Pazartesi ve perşembe olmak üzere haftada iki gün, 10.30 – 15.30 saatleri arasında yapılacak olan atölye bir ay sürecek. Resim öğretmeni Gamze Gültekin tarafından yürütülecek atölyenin malzemeleri de Mimas Sanatevi tarafından karşılanacak. Atölyede edinilen bilgi ve beceri ile kadınların kendi tasarımlarını yapabilmesi, isteyenlerin ise bu tasarımlarından gelir elde etmesi çok özel tasarımlar yapabilecekler. Dilerlerse bu tasarımlarını sergileyip satarak gelir elde edebilecekler.

Mimas Sanat iletişim bilgileri

Adres: 7026 sokak No. 19 Urla – Barbaros Köyü (Barbaros Köyü girişi)

Kayıt için: 0535 424 23 76 Gamze Gültekin

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: