Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ‘Berber’ oyunu ile Urla’da

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Berber” oyunu ile Toprak Sahne’de.

MİŞTİ Genel Sanat Yönetmeni Dağlar Uygur’un yazıp yönettiği “Berber” oyunu 23 Aralık Cumartesi günü Toprak Sahne Tiyatrosu Necati Cumalı Sahnesi’nde.

Oyunda, bir mahallede yaşayan insanların kendi hallerinde yaşamları akarken bir yanlış anlama sonucu Berber Atıf’ın değişen hayatı, içinde bulunduğu kovalamaca, dost sandığı insanların ikiyüzlü ve çıkarcı davranışları ele alınıyor.

Saat 20:30’da sahnelenecek oyun için biletlerinizi Rüzgargülü Kitap Kafe, Ohannes Burger, Kadıköy Kafe, Toprak Sahne Tiyatrosu gişesi ve internetten burayı tıklayarak alabilirsiniz.
Gişe

Berber oyunu tanıtımı şöyle; “Mahallenizden başka bir esnaf da olabilir, bakkal, terzi, kasap.

Dükkanının önünde kocaman bir camı olsun yeter. Haa bir de çakı ya da bıçak gibi bir şey, sonra o mahallenin top oynayan çocukları olmalı, komşuları, arkadaşları, hani “bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” deyip de söyleyemediğiniz cinsten.. Pavyonla hocanın yan yana olduğu bir mahalle düşünmeyin çünkü bu oyundan başka bir yerde yok ! Ne olduysa ondan sonra oldu, hapisten yeni çıkmış, çok adam öldürmüş, mafyaymış diyorlar ..

Neyse.. Zeki Müren’den Orhan Gencebay’a , sanat müziğinden arabeske şarkıların çınladığı, Yeşim’in o cümleyi tamamlamayıp “Tanrım nerden sevdim, nerden düştüm bu belaya” diye haykırdığı bol aksiyonlu, trajikomik bir hikaye.. 75 dk. kendinizi çok da öyle kasmayın, gülün.. sonra düşünmek için bolca zamanınız olacak.. Berbere iki çay..

BERBER OYUN EKİBİ

Yazan yöneten: Dağlar Uygur
Yardımcı yönetmen: Cansu Akbaş
Teknik uygulama: Mert Tireli
Koordinatör: Ersin Yeniceli

Oyuncular:
Atıf(berber) – M. Özgür Kesken
Meltem – Rabia Güner
Ustura Cemal – Cem Tuncaelli
Afet & Yeşim – Sema Aytepe
Tarık & Sadık – Alican Sarman
Feridun & Bekir – Ali Çoban
Gazanfer & Garson – İsmail Günduğan
Hoca – Oğuzhan Bursalı
Cenk & Lütfü & Muhabir – Orkun Tepeköylü

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: