Masal ve Arketip: Ruhun Yolculuğu

Efe Elmas ve Sıla Topçam ile Masal ve Arketip: Ruhun Yolculuğu çalışması Bizim Bahçe’de.Masal ve Arketip: Ruhun Yolculuğu çalışması masallar vasıtasıyla içsel kimliğinizi keşfetmeniz, bu yolculukta neşeyle yol almak için birbirinden bağımsız atölye serilerinden oluşuyor.

Sıla Topçam masal anlatacak, imgelerle buluşmanıza vesile olacak, Efe Elmas yorumlayacak ve imgesel çalışmayla size ruhun derinliklerine doğru rehberlik edecek. Bunu takiben, meditasyon yapılacak, sihirli paylaşım çemberi ile insanlar kendini ifade edecek ve ayrılırken bir anı olarak küçük bir el işi ile atölye sonlandırılacak.
Çalışma 4 Mart 2018 günü saat 13.00-18.30 arasında Bizim Bahçe Yoga Pilates Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde yapılacak. Katılım ücretinin 250₺ olduğu etkinliğe katılım ve ayrıntılı bilgi için 05322322478  ve 05324528960 numaralarını arayabilirsiniz. 7 bölümden oluşan atölyenin sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecek.

DETAYLI BİLGİ:

Masal ve Arketip: Ruhun Yolculuğu

4 buçuk saat sürecek olan atölye, 7 bölümden oluşmakta. Etkinlik bildirgesinde yeni bölüm şöyle özetleniyor:

1. Bölüm: Düş Zamanı Masalcısı ile Masal Diyarına Yolculuk

İlk önce hep birlikte “Düş zamanı masalcısı” ile masallara yolculuk edeceğiz. Sıla Topçam anlatacak, biz hayalimizde yaratacağız. Birlikte masal diyarını inşa edeceğiz. Masal anlatısı ile yolculuğumuza başlayacağız.

2. Bölüm: Arketip Yolculuğu: İçsel Keşif Meditasyonu

Masal sonrası, masalın içeriğiyle uyumlu olarak Efe Elmas’ın yönlendirmesiyle ruhumuza, benliğimizin derinliğine doğru bir yolculuğa çıkacağız. Ruhun bu yolculuğunda içsel arketiplerimizi keşfedeceğiz ve onlarla iletişime geçeceğiz. Her masalda ayrı bir yolculuğa çıkacağız ve kendi benliğimizin farklı bir yönünü keşfedeceğiz.

3. Bölüm: Serbest Çağrışım Çalışması

Özel kartlar yardımıyla, zihnimizi serbest bırakacağız ve bize kendimizi keşfettirecek serbest çağrışım çalışmasını yapacağız. Zihnin ve hayal gücünün, serbest kaldığında bize tuttuğu ışığı hep birlikte keşfedeceğiz. Ardından bu çağrışımları hep birlikte paylaşacağız.

4. Bölüm: Arketip Anlatımı: Masalların İçindeki Kadim Semboller

Bu bölümde ise, Efe Elmas’ın anlatımıyla masalın arketiplerini yorumlayacağız. Masallar nasıl ortaya çıkmıştır? Hangi arketipleri içerir? Masallar nasıl yorumlanır? Bunları inceleyeceğiz. Kendi yolculuğumuz, masaldaki kahramanın yolculuğuyla nerede eşleşiyor, bunu keşfedeceğiz. Masalları katman katman açtıkça, kadim geleneklerin ne kadar da derin anlamları bize getirdiğine hep birlikte şahit olacağız. Bu sayede deneyimlerimiz ve meditasyonlarımıza da ışık tutacağız.

5. Bölüm: Tılsımlı nesne

Soyut dünyadaki tüm konuşmalarımızı, paylaşımlarımızı, keşiflerimizi ve masalı, bu dünyaya topraklama bölümüne geçeceğiz. Masal ile ilgili bir tılsımlı nesne yapacağız. Tüm o soyut kavramları, maddeselleştireceğiz ve Dünya’ya indireceğiz. Böylelikle keşfimiz soyut düzlemden maddesel Dünya’ya inecek… Bu tılsımlı nesnenizi “masal sandığına” koyabilirsiniz.

-Masal Sandığı Nedir?-

Masal sandığı, her “Masal ve Arketip: Ruhun Yolculuğu” atölyesinde yaptığınız tılsımlı nesnelerinizi biriktirebileceğiniz, içsel yolculuğunuzda elde ettiğiniz hazineleri temsil eden küçük bir sandıktır. Her atölye nesnesini bu sandıkta biriktirerek ve hayat içindeki kendi masallarınızdaki deneyimleri ekleyerek, içsel hazinenizi, Dünya’ya maddeleştirebilirsiniz.

6. Bölüm: Paylaşım Çemberi

Paylaşım çemberi, kadim geleneklerden özellikle Amerika yerlilerinden bizlere miras kalmış bir çemberdir. Çember, sihirlidir ve bu çemberde herkes “kalpten” konuşur. Bu çemberde, her birimiz gönülden yolculuklarımızı paylaşacağız.

7. Bölüm: İmgesel Bütünleşme.

Bu yeni eklediğimiz sürpriz çalışmayla daha derine ineceğiz masalda ve iç dünyamızda. 🙂

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: