Mandalina Festivali’ni kaçırmayın

Seferihisar Belediyesi 17. Mandalina Şenliği’ni 20 Kasım’da düzenliyor.

thumbnail3

Mandalina Şenliği Urla’da değil ama “Urla’dan Seferihisar’a gitmek çok kolay bu etkinliği de sayfamızdan duyuralım” dedik.

Yarımada’nın sakin şehri Seferihisar’da, 17.kez “Mandalina Şenliği” düzenleniyor. “Turuncu Bayram” olarak da bilinen festival bu yıl 20 Kasım’da yapılacak.

Dünyanın en kaliteli mandalinasının yetiştiği yer olan Seferihisar’da, üreticiler ve halk mandalina sezonunun başlamasını şenlik olarak kutlayacak.

17. Mandalina Şenliği bu yıl da Çarşı meydanından kortej yürüyüşüyle başlayacak şenlik, kapalı pazaryerinde devam edecek. Şenlikte, “En İyi Mandalina Yetiştiricisi”, “Mandalina Kral ve Kraliçesi”, “En İyi Mandalinalı Yiyecek”, “En Yavaş Bisiklet Sürme”, “En İyi Mandalinalı Hediyelik Eşya Tasarımı” gibi yarışmalar düzenlenecek. Şenlikte Fettah Can sahneye çıkacak.

BU YIL ŞENLİK ÇOCUKLARLA KUTLANACAK

Mandalina Şenliği’nin bu yıl Dünya Çocuk Hakları günüyle aynı güne denk gelmesi nedeniyle birlikte kutlanacak. Dünyadaki tek Çocuk Belediyesi’ne sahip olan Seferihisar Belediyesi, çocuklarla yarışma jüriliğinden etkinliğin planlanmasına kadar koordineli şekilde çalışacak. Şenlikte, çocuklar için birçok aktivite düzenlenecek.

SEFERİHİSAR’A NASIL GİDİLİR?

Urla’dan Seferihisar’a ne yazık ki haftanın 6 günü 732 Nolu ESHOT otobüsleri çalışıyor. Şenlik günü pazar olduğu için ne yazık ki belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak mümkün olamayacak. Başka günler Seferihisar’a gitmek isterseniz 732 Nolu Urla-Seferihisar ESHOT otobüs saatlerine BURADAN ulaşabilirsiniz. Pazar günü özel aracınızla ya da dolmuş ile Seferihisar’a gidebilirsiniz. Bunun için Urla-İzmir dolmuşlardan Seferihisar yol ayrımında inmeniz ve Seferihisar dolmuşuna aktarma yapmanız yeterli. Şimdiden iyi eğlenceler  😉

SEFERİHİSAR MANDALİNA FESTİVALİ NEDİR?

Mandalina Festivali İlk olarak 1960’lı yıllarda kutlama şeklinde düzenlenmeye başlamıştır. Festival 30 yıl aradan sonra 2009 yılından itibaren Seferihisar Belediyesi tarafından tekrar hayata geçirilmiştir. Mandalina Şenliği, mandalinanın tanıtımı, pazarlanması, daha iyi koşullarda işlenmesi, markalaşması ve üreticinin daha fazla kazanmasına yardımcı olma hedefiyle gerçekleştirilmektedir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: