Lokomopüf Urla’da cuf cufluyor

Bu tren yasaklamanın yasak olduğu bir masal dünyasına yolculuk ediyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İzmir Devlet Tiyatrosu oyunu Lokomopüf bu ay Urla’da. Geçtiğimiz sezon sahnelenmeye başlayan oyun çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgisini çekecek bir konuya sahip; “Yasaklamak yasaktır”

Volker Ludwig ve Rainer Hachfeld tarafından kaleme alınan, eser ilk kez 1969 yılında Almanya “Grips Tiyatroda” sahnelenmiş. İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçısı Şebnem Doğruer’in yönetmenliğini üstlendiği müzikli çocuk oyunu, prömiyerini geçen yıl Urla AKM’de yaptı. Her şeyi yasaklayan, kötü kalpli Saltsinir, Makinist Çuf ve Gelincik’in maceraları o kadar ilgi çekti ki bu sezon da İzmir ve Urla’da sahnelenmeye devam ediyor.

Yasaklamanın yasak olduğu bir macera

Macera her şeyi yasaklayan, kötü kalpli Saltsinir minik Lokomopüf’ü parçalarına ayırmasıyla başlıyor. Makinist Çuf ve Gelincik Lokomopüf’ün parçalarını yeniden bir araya getirmek için maceralara atılarak, bir çok yer gezer ve bir çok yeni arkadaş ediniyor. Oyun çocuklara bir birey olarak yaklaşılmasının önemini konu alıyor. Oyun oynamanın, çocuklar ve gençlerin yaratıcılığının gelişmesindeki yadsınamaz etkisinin vurgulandığı, “Lokomopüf” adlı oyun 8 ve 15 Mart’ saat 14:00’te Devlet Tiyatroları Urla AKM Sahnesi’nde. 6 yaş üzeri çocuklar için tavsiye edilen oyunun bilet fiyatı ise 4 lira. Lokomopüf oyununa bilet almak için TIKLAYINIZ.

Oyunun künyesi:
Oyun yazarları: WOLKER LUDWİG – RAİNER HACHFELD
Çeviren : NESRİN KAZANKAYA
Yöneten : ŞEBNEM DOĞRUER
OYUNCULAR

ECE ERİŞTİ
ELİF GÖKSÜNER ÜLGEN
FULYA ASLAN
ÖMER POLAT
EMRAH ŞENIŞIK
HANDAN KAYA
ATACAN ÖZTEKİN

Lokomopüf Urla’da cuf cufluyor” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: