Kimya Zirvesi yarın İYTE’de

2. Kimya Zirvesi, İYTE Kütüphane Gösteri Merkezi’nde düzenlenecek.

İYTE Girişim Topluluğu ikinci kez Kimya Zirvesi topluyor. Kimya Zirvesi’nde geleceğin mühendislerinin sektör temsilcileri ile buluşması, yeni fikirlerle tanışması amaçlanıyor.

TOYO INK anasponsorluğunda gerçekleşecek olan 2. Kimya Zirvesi’nde sektörde hayata geçirilebilecek inovatif fikirler tartışılacak. Kimya sektöründe faaliyet gösteren firmaların standlarıyla yer alacağı zirvede öğrencilerin staj imkanı bulması ve ağ oluşturması amaçlanıyor. 2. Kimya Zirvesi saat 10:30-17:00 arasında İYTE Kütüphane Gösteri Merkezi’nde toplanacak. 2. Kimya Zirvesi’ne katılmak için kayıt olmak gerekiyor. Kayıt olmak için TIKLAYINIZ.

İYTE Girişim Topluluğu tarafından yayınlanan etkinlik duyurusunda kimya sektöründe özelde üretim ve kontrol alanlarında inovasyona açık mühendislere ihtiyaç olduğu vurgulandı. Topluluk, “Bu zirvenin amacı sektörle gelecek mühendislerini, gelecek bilim adamlarını ve bilim kadınlarını bir araya getirip onları girişimciliğe iterek daha temiz bir dünya, daha verimli bir ülke ve daha kolay bir yaşama bir adım attırmaktır. Gerek öğrencilerin mezun olduktan sonraki rekabeti tanıması, gerek dünyanın eksiklerini gidermesi için bu zirve bize çok önemli katkılarda bulunacak” açıklamasında bulundu.

Kimya mühendisi, kimyager nedir sorularının yanıtlanacağı zirvede, Kariyer Alternatifi olarak girişim, girişimcilik ve inovasyon ile AR-GE konuları tartışılacak.

kimya-zirvesi-program
Etkinlik sayfaları:
Twitter
Facebook
İnternet sitesi

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: