Kaya Kilise’den Merdivenli koya yürüyüş

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü grubu 24 Eylül’de Merdivenli Koy’a yürüyecek.Yürüyüş sezonunu açan Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü grubu bu hafta da Yarımada’da yeni bir rotayı yürüyecek. Grubun verdiği bilgiye göre bu rota daha önce İzmir gruplarınca yürünmedi.

Grup tarafından keşfi yapılan parkur 19 kilometre uzunluğunda ve orta zorlukta. Yer yer ormanlık alan olan rotanın ilk durağı antik çağlardan günümüze uzanan kayalar oyularak yapıldığı için Kaya Kilise olarak anılan yapı olacak. Ardından Düver Koyu olarak da bilinen Merdivenli Koy’a yürünecek. Sadece tekne ile ulaşımın sağlandığı Merdivenli Koy’a ilk kez bir grup yürüyüş düzenleyecek.

Yürüyüş için servis 8.45’de Güzelbahçe-Seferihisar kavşağındaki Hakkı Oğuz Okulu’nun önünden, saat 9.00’da ise Urla İtfaye arka sokağından hareket edecek.

Katılımcıların bileği saracak yürüyüş ayakkabısı, uzun kollu tişört, pantolan giymeleri ve varsa yürüyüş batonlarını yanlarına almaları öneriliyor. Ayrıca Merdivenli Koy’da yüzme molası verileceği için mayo bulundurmakta fayda var. Yürüyüş sırasında tüketmek için meyve ve öğle yemeğinin yanı sıra 2 litre su almaları da tavsiye ediliyor.

Katılımın sınırlı olduğu etkinliğe katılmak için elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ediyoruz. Etkinliğe katılmak ve bilgi almak için Mehmet Tuncer’i 05427259370 nolu telefonda arayabilirsiniz.


*Fotoğraf grubun facebook sayfasında yayınlanan rota keşif yürüyüşüne ait albümden alınmıştır.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: