Kadın/Oyun/Maske” – Drama ile Farkındalık Atölyesi

8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel bir çalışma olan “Kadın/Oyun/Maske” – Drama ile Farkındalık Atölyesi 12 Mart’ta Bizim Bahçe’de.

Cangül Uygur ve Oğuz Ceyhan yönetiminde “Kadın/Oyun/Maske” – Drama ile Farkındalık Atölyesi 12 Mart pazartesi günü Bizim Bahçe Yoga’da yapılacak. Ücretsiz gerçekleştirilecek atölyede kontenjan sınırı olduğu için kayıt olmak gerekiyor. Kayıt ve ayrıntılı bilgi için 05322322478, 0 532 6457252, 0532 4528960 numaralarını arayabilirsiniz.

Atölye tanıtımında şöyle deniliyor;
Peki, “Kadın/Oyun/Maske” – Drama ile Farkındalık Atölyesini neden yapıyoruz?
Biraz, bir türlü hafifletemediğimiz çantalarımızı (aslında yüklerimizi), biraz içimizi dökeceğiz oyunlar oynayarak. Oynayıp, tartışıp, deneyimlerimiz ne kadar yan yana, bakıp göreceğiz.
Oyun içinde oyun kurduğumuzu ya da çoğu zaman oyun içinde oyunun rol kişileri olarak belirlendiğimizi, ama sahneden inip kulise döndüğümüzde oyunun nasıl devam ettiğini ve neden dağınıklığı hep bizim topladığımızı, herkes çekilirken sahne ışıklarını neden en son hep bizim kapattığımızı, günlük yaşamımızı tiyatronun araçlarıyla özdeşleştirerek ve drama ile oynayarak çözümleyeceğiz. Eğleneceğiz ve eğlenirken, her zaman olduğu gibi birbirimize çok şey katacağız.
Hangi temalar üzerinden oyunlar oynayacağız?
• Maskeler ve Yükler
• Roller ve Oyunlar
• Görünmezlik ve Beden
• İkilem, Ruh ve Esnek olmayanın esnekliği
• Maske ve Ayna
Farklı bir deneyimle kendinle buluşmak, konuşmak, paylaşmak ve de eylemek istiyorsan, atölyemize katılman için bir engel yok demektir.:)

CANGÜL UYGUR KİMDİR?
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Yine Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kadın Çalışmaları ABD’da yüksek lisans yapmıştır. Lisans eğitiminden önce İstanbul Gösteri Sanatları Merkezi’nde oyunculuk eğitimini tamamlamıştır. Antalya Devlet Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu oyunlarında oyuncu ve reji asistanı olarak görev almıştır. Kadın Tiyatrosu ve Feminist Tiyatro üzerine çalışmış, Ankara’da Öteyüz Kadın Tiyatrosu’nun atölye çalışmalarını sürdürmüştür. Ankara’da ve Antalya’da özel ve kamu kurum-kuruluşlarında, Drama ile Farkındalık Atölyeleri, Drama ile İletişim Becerilerinin Geliştirilmesi, Sanat Terapisi ve Toplumsal Cinsiyet atölyeleri gerçekleştirmiştir. Özel okullarda Drama Öğretmenliği/Liderliği yapmış, Drama ile Ebeveyn ve Çocuk Atölyeleri gerçekleştirmiştir. Yoga eğitmenidir, Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlamış, İleri Seviye Yoga ve Yoga Anatomisi Eğitimi-Bütünsel Öğreti/Patolojiler, Terapik Yaklaşımlar, Duyguların Anatomisi eğitiminin 1.modülünü alarak yoga eğitimine devam etmektedir.

OĞUZ CEYHAN KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Ankara Devlet Tiyatrosu oyunlarında oyunculuk ve reji asistanlığı görevlerinde bulunmuştur. Özel okullarda Drama Liderliği yapmıştır. Kadın Tiyatrosu, Feminist Tiyatro, Erkeklik çalışmalarına eğilmiş, Ankara’da Öteyüz Kadın Tiyatrosunu kurmuş, atölye yürütücülüğü ve yönetmenlik çalışmalarını on yılı aşkın süre sürdürmüş, Öteyüz Kadın Tiyatrosu’nun festival ve turne organizasyonlarını gerçekleştirmiştir. Hatha Yoga Eğitmenidir. Yoga atölyelerine katılarak eğitmenliğini geliştirmektedir. Ayrıca, doğal yaşam, beslenme gibi konularla özel olarak ilgilenmekte, ‘doa’ etiketiyle doğal ürünler üreten firmanın yetkilisi olarak devam etmektedir.


Fotoğraf atölyenin facebook etkinliğinden alınmıştır.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: