Jean-Paul Marat bu akşam Toprak Sahne’de

Ant Aksan tarafından uyarlanan, Ayşegül Sünetçioğlu’nun oynadığı “Jean-Paul Marat” oyunu bu akşam 20:30’da Toprak Sahne’de.

15042019_1113242538789320_7493538628359237610_oPraxis Perform’un ilk projesi olan “Jean-Paul Marat” ikinci sezonunda bir kez daha Urla seyircisiyle buluşuyor.

Peter Weiss‘ın “Jean-Paul Marat’nın Takip Edilip Öldürülmesinin, Charenton Akıl Hastanesi’nde Marquis De Sade Yönetiminde Hastalar Tarafından Canlandırılması” özgün bir sahne yapıtı. Weiss’ın 1964’te kaleme aldığı ve yankılar uyandıran metnini, Ant Aksan “Jean-Paul Marat” ismiyle uyarladı. Oyun ikinci sezonunda Toprak Sahne’de Urla izleyicisi ile bir kez daha buluşacak. Tek kişilik bu müzikal performansı Ayşegül Sünetçioğlu sergileyecek. 10 yaş üzeri izleyiciler için tavsiye edilen tek perdelik olan oyun 60 dakika.

Oyun, Charenton akıl hastanesinde Napoleon döneminde geçmektedir. Akıl hastaları ile gerçekten oyunlar sahnelemiş olan Marquis de Sade, oyunun hem en önemli figürlerinden biri hem de oyunun yönetmenidir. Oyunun öyküsü Fransız devriminin radikal önderlerinden Jean-Paul Marat’nın küvetinde bıçaklanarak öldürülmesinin canlandırılmasıdır. Bu basit canlandırma sayesinde iki müthiş tarihsel karakter olan Marat ile Sade’ın karşılaşmalarına tanık olacaksınız.

Jean-Paul Marat oyununa bilet almak için BURAYI tıklayınız. Gişeden de bilet temin etmeniz mümkün.

Jean-Paul Marat oyunun künyesi

Peter WEISS’ın “Marat/Sade” Oyunundan Uyarlayan ve Yöneten:
Ant AKSAN

Oynayan:
Ayşegül SÜNETÇİOĞLU

Besteler:
Barbaros GÖKSAN
Gökay KAÇANOĞLU
Ozan GÖKMEN
Sinan GÖKSAN

Müzik Yönetimi ve Kayıtlar:
Sedat Utku GÜÇOĞLU
Gökay KAÇANOĞLU

Müzik Kumanda:
Zeynep ESER
Selin DUMLUGÖL

Dekor ve Kostüm Tasarım:
Ali ALTUNSOY

Grafik Tasarım:
Ege GENÇKAN

Fotoğraf:
Afiş fotoğrafı: Güral CABA
Video İçerik:
Kare Film / Fırat TURGUT

Gişe / İletişim:
Engin DOĞAN

Koordinatör:
Serel ÇAPACI TURHAN

Genel Sanat Yönetmeni:
Ant AKSAN”

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: