İzmir-Urla vapur seferleri başlıyor :)

2018 Urla vapur seferleri Şeker Bayramından itibaren başlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl Foça ve Mordoğan’ın ardından Urla’ya da vapur seferleri başlatmıştı. Bu yıl Güzelbahçe’yi de rotalarına ekleyen İZDENİZ yaz seferlerine başlıyor.

Bayramın ikinci günü (16 Haziran Cumartesi) itibariyle Foça, Mordoğan ve Yassıcaada seferleri başlıyor. Urla seferlerinin başlangıç tarihinin de yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl sadece hafta sonu yapılan Urla seferleri 2018 yılında hafta içi de yapılacak. Seferler sadece Konak değil Karşıyaka’dan da yapılacak.

Urla Vapur İskelesi; doğaya saygılı yüzer iskele

Urla’da gemi seferlerini başlatan Büyükşehir Belediyesi, bölgenin doğal sit alanı olması nedeniyle, yanaşma yeri olarak bir yüzer iskele yapılmıştı. Doğaya uyumlu ve bir yerden başka bir yere hareket edebilir özellikteki iskele, aynı zamanda “İzmir’de bir ilk” özelliği taşıyor. .

Urla-İzmir vapur seferleri

Urla – İzmir arasında yakın zamanda başlayacak vapur sefer saatleri şöyle;

Urla-İzmir vapur ücretleri

Urla-İzmir arasında düzenlenecek seferlerin tarifesi de açıklandı. İZDENİZ yetkililerinin açıklamalarına göre Urla-İzmir vapur ücretleri öğrenci için 3,30 lira, öğretmen için 4,40 lira, tam bilet için ise 5,72 lira olacak.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: