IV. Genç Sanat Günleri 22 Eylül’de sanatseverlerle buluşuyor

Atölye Kırmızı’nın artık gelenekselleşen Genç Sanat Günleri bu yıl dördüncü kez yapılacak. 

Yazın bile sergilerin eksik olmadığı Galeri Kırmızı’da bambaşka bir heyecan var. Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek Genç Sanat Günleri’ne katılmaya hak kazanan genç sanatçılar sanatseverleri bekliyor.

Atölye Kırmızı’nın kurucusu ve sahibi Arzu Pakdemir geçtiğimiz yıl yaptığımız söyleşide Galeri Kırmızı’nın varoluş amacının genç sanatçıların, sanatseverlerle buluşabilmesi için platform yaratmak, genç sanatçılara ümit ve motivasyon vermek olduğunu söylemişti. O motivasyon sayesinde bu yıl da Urla genç yetenekleri ağırlayacak. IV. Genç Sanat Günleri Karma Sergisi’nde resim, heykel, seramik, cam, tekstil tasarım, geleneksel sanatlar, karikatür, fotoğraf ve grafik alanından eserler yer alacak. Serginin açılışı 22 Eylül saat 18:00’de yapılacak. Genç Sanat Günleri’ne katılan eserler 12 Kasım’a dek Atölye Kırmızı’da görülebilecek.

Genç Sanat Günleri katılımcı sanatçılar

Bu yıl yapılacak sergide Aycan Yalova, Berke İnce, Burak Taşdemir, Burçin Şahin, Buse Tanıl Jeffery, Ekin Su Kuzu, Elif Ezgi Sakin, Emre Gün, Filiz Engin, Gizem Zeybek, Gözde Belen, Güzide Çalışal, Halenur Timuroğlu, Handan Özel, Jiyan Okşul, Makbule Şanlı Yaşa, Melike Çıtak, Melis Dağıstanlı, Saime Çalışal, Şule Kunak, Tolga Baktimur, Tuğçe Aytürk, Tutku Aşkun, Yaprak Kaymak Özgür, Zehra Gülbahar ve Zülal Çizmeci eserleri ile yer alacak.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: