Hayal İrtegün sergisi Mia Sanat Kafe’de

Urlalı sanatseverlerin gidebileceği mekanlara bir yenisi eklendi; Mia Sanat Kafe.

mia-sanat-kefe

Mia Sanat Kafe 11 Şubat’ta Hayal İrtegün sergisi ile Urla’ya “merhaba” dedi. Açılışına çok sayıda sanatseverin katıldığı Mia Sanat Kafe, sanat eserleri arasında kahvesini yudumlamak, keyifli sohbetlere dalmak isteyenlerin  uğrak adresi olma iddiasında.

Naif ressam Hayal İrtegün‘ün eserleri 25 Şubat tarihine kadar Mia Sanat Kafe’de görülebilir. Mia Sanat Kafe, Camiatik Mahallesi Tatar Cami Sokak 33/B Urla adresinde. Kafenin facebook sayfasına ise BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hayal İrtegün kimdir?

hayal-irtegun1975 İzmir doğumlu olan Hayal İrtegün, ilköğretim yaşlarından bu yana resim, karikatür ve desen çalışmaları yapmıştır. 1992’de İzmir Resim Heykel Müzesi Nuri Aslan atölyesinde desen kurslarını bitirmiş,Güzel Sanatlar Fakültesini kazandığı halde akademik eğitimine devam edememiştir. Amatör resim çalışmalarına devam ederken 1998 de Naif Ressam Fahir Aksoyla tanışan İrtegün, Naif Ressamlar Karma Sergilerine katılmıştır. İrtegün çok sayıda kişisel ve karma sergi açmış ,çeşitli festival çalıştay ve şenliklere uluslararası yarışmalara katılmıştır. İzmir Sanat Dostları Derneği Üyesi olan Hayal İrtegün aynı zamanda Sersanat Sadece Sanat Topluluğu’nu kurmuştur. Sanatçı, 2014 yılında Kanada Magogtaki Uluslararası Naif Sanatlar Müzesi’nin düzenlediği yarışmada dünya naif ressamları arasında ilk 22’ye girme başarısını da göstermiştir. Eseri katoloğa basılmış ve Kanada Uluslarası Naif Sanatlar Müzesi’nde daimi sergiye kalmıştır.

Hayalstones internet sitesinde tasarım taş boyamaları yer alan Hayal İrtegün çalışmalarına Urla’daki ev atölyesinde devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: