Hamlet oyunu 10 Mart’ta Toprak Sahne’de

Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Shakespeare’in Hamlet oyunu ile Urla’ya geliyor.

Hamlet, yeni kurulmuş olan Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sergilediği ilk oyun. Oyun, ‘Orijinal metni 6 saate yakın olan Hamlet eseri tek perde oynansa nasıl olur?’ fikrinden yola çıkılarak hazırlanmış bir parodi.

William Shakespeare tarafından 1599 ile 1601 yılları arası yazılan ve temasında trajediyi işleyen oyun Sinan Küçüköz tarafından farklı bir yorumla yönetildi ve tek perdelik bir komedi olarak sahneye yansıtılıyor.

Komedi oyunu olan Hamlet;  tek perdedebabası amcası tarafından katledilen Danimarka Prensi Hamlet’in işgüzar intikam hikayesini seyirci ile buluşturuyor.

Oyun için Rüzgargülü Kitap Kafe, Ohannes Burger, Kadıköy Kafe veya Toprak Sahne gişesine uğrayıp bilet alabilir veya burayı tıklayarak internetten biletinizi satın alabilirsiniz.

Açelya Savaşgan, Bulut Pençe, Can Mesur, Ceren Kayar, Duygu Şahin, Fulya Nur Alp, Gizem Yiğit, Selçuk Özdemir, Umut Aslan, Vedat Aytimur ve Yağmur Ekin Karayelli’nin oyuncu olarak görev aldığı oyunun ışık tasarımını Emre Açık, dekorunu Berkay Yeniçocuk, müziklerini Hakan Gürbüz, makyajını Kübra Güven, kostüm tasarım ve uygulamasını ise Meliha Bolel Balıkçı gerçekleştirdi.Oyuncular: Açelya Savaşgan, Bulut Pençe, Can Mesur, Ceren Kayar, Duygu Şahin, Fulya Nur Alp, Gizem Yiğit, Selçuk Özdemir, Umut Aslan, Vedat Aytimur, Yağmur Ekin Karayelli

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: