Gülbahçe Yaşam Şenliği

Gülbahçe halkı 5 Kasım’da doğasına sahip çıkmak için yaşam şenliği düzenliyor.

Urla Gülbahçe Mahallesi halkı açılmak istenen taş ocaklarına karşı yaşam şenliği düzenliyor. 5 Kasım pazar günü yapılacak şenlik saat 12:00’de Gülbahçe Köy Meydanı’nda başlayacak.

Bu şenlik doğaya sahip çıkmak için

Şenlik ve festivalleri ile ünlenen Urla’da bir şenlik daha düzenleniyor. Gülbahçe Yaşam Şenliği açılmak istenen taş ocaklarına karşı, doğaya, havaya, suya sahip çıkmak için yapılacak. Şenlikte yöresel ürünler sergisi, İYTE Halk Dansları Gösterisi olacak. Toprak Sahne Tiyatrosu şenlik kapsamında bir sokak oyununu sahneleyecek. Ayrıca Arnavut Böreği yapım atölyesi düzenlenecek.

Bölgede açılmak istenen taş ocakları hakkında bilgi verilecek şenlikte bir de imza kampanyası başlatılacak. Şenlik sonunda taş ocağı açılacak olan Tatar Deresi mevkiine doğa yürüyüşü düzenlenecek.

Gülbahçe halkı ve Gülbahçe Çevre Gönüllüleri tarafından düzenlenen şenlik Urla Belediyesi tarafından destekleniyor.

Urla yürüyüş gruplarından destek

Her hafta Urla ve çevresinde farklı rotalara doğa yürüyüşleri düzenleyen Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu ve Urla Doğa Sporları Topluluğu bu hafta Gülbahçe halkına destek vermek için daha önce açıklanan rotalarını değiştirdi. Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüş Grubu 5 Kasım’da Barbaros’tan Gülbahçe’ye yürüyecek. Grubun internet sitesinden yapılan duyuruda, Barbaros Köyü’nden başlayacak yürüyüşün şenlik alanına oradan da Tatar Mevkii’ne uzanacağı belirtildi. Yürüyüş için saat 08:45’de Güzelbahçe otoban kavşağında bulunan Hakkı Oğuz Okulu’nun önünden saat 9.00 da Urla İtfaye arka sokağından araçlar hareket edecek. Etkinliğe katılım için Mehmet Tuncer’e 05427259370  numarasından ulaşabilirsiniz.

URDOST ise Gülbahçe Mahallesi bölgesinde açılması gündemde olan taş ocaklarının tabiata, jeolojik yapıya ve dolaysıyla çevreye vereceği zararı protesto etmek için Pazar günü sivil toplum örgütleriyle birlikte toplanacak. Grup Tatar boğazında yürüyüşe başlayıp Yağcılar ve Demircili’ye doğru yürüyüş düzenleyecek. Yürüyüş için Urla pazar yeri önü otoparkında saat 08:45 de toplanılacak, 09:00’da hareket edilecek. Etkinliğe katılmak için buradaki facebook etkinliğine katılım bildirmek gerekiyor.

Gülbahçe’ye nasıl ulaşılır?

Gülbahçe’ye Urla’dan yarım saatte bir kalkan dolmuşlar ile ulaşmanız mümkün. Dolmuş saatleri için Tıklayınız.

Gülbahçe’den İzmir’e ise Fahrettin Altay’da bulunan İlçe Garajı’ndan kalkan Gülbahçe ve Balıklıova dolmuşları ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca ESHOT’un 735 nolu Balıklıova otobüsü ile de Gülbahçe’ye ulaşılabilir. 735 hareket saatleri için tıklamanız yeterli.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: