Fotoğraf makinenizi tanımak ister misiniz?

Urla Fotoğraf Grubu her ay bir atölye çalışması düzenliyor. Bu ayın atölye çalışması ise dijital fotoğraf makinelerini üzerine.

Urla Fotoğraf Grubu sergi ve gezilerin yanı sıra atölyeler de düzenliyor. Ocak ayının atölye konusu dijital fotoğraf makineleri. 28 Ocak Cumartesi günü 16:30’da düzenlenecek olan atölyede, markası ne olursa olsun, dijital makinelerin nasıl çalıştığı ve elbette kullanımı anlatılacak. Özgün Özer yönetiminde düzenlenecek atölyenin birinci bölümünde dijital fotoğraf makineleri ve ayarları anlatılacak, ikinci bölümde ise katılımcıların soruları yanıtlanacak.

Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde yapılacak atölye çalışması tüm fotoğraf tutkunlarına açık. Atölyeye katılım için 20 lira ücret ödemek gerekiyor. Atölye hakkında ayrıntılı bilgi almak için Urla Fotoğraf Evi’ni 02327541032 numarasından arayabilirsiniz.

Vizör Kızlar’ın “Bizden İzler” fotoğraf sergisinin 28 Ocak’a kadar gezilebileceğini hatırlatalım.

Özgün Özer Kimdir?

ozgun-ozerBabası Cengiz Özer’in izinden giden Özgün Özer fotoğraf eğitmeni. 1984 İzmir doğumlu olan Özer 1976’da kurulan Türkiye’nin ilk özel fotoğraf eğitim kurumunun kurucusu Cengiz Özer’in ikinci oğludur. 2005 yılından bu yana fotoğraf öğretmenliği yapan Özgün Özer, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji Yüksek Lisans, New York Institute Of Photography Complete Professional Photography Course, Anadolu üniversitesi Felsefe Bölümündeki lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yandan 2005’ten bu yana, Uzman Gönüllü Fotoğraf Eğitmeni olarak İzmir Fotoğrafçılar Odasında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süreçte 4000’in üzerinde öğrenciye ulaşmış, 40’ın üzerinde karma sergiye küratörlük etmiştir. Çeşitli fotoğraf yarışmalarında ve sergiler jürilik yapmıştır. Fotoğrafçılık mesleğine ve sanatına, onlarca insan kazandırmıştır. Birçok firmaya ve sanatçıya fotoğraf danışmanlığı yapmıştır.

Diğer yandan ise Üniversitedeki çalışmaları kapsamında bilimsel görüntülemeli yöntemleri ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Bu konuda 20’nin üzerinde ulusal-uluslararası düzeyde bildiri ve bilimsel indekse girmiş makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca Kızılötesi görüntüleme konusunda çalışma ekibi ile geliştirdiği özel bir yöntem bulunmaktır.

Günümüzde aynı anda hem sanatsal hem de bilimsel fotoğrafla profesyonel olarak ilgilenen dünya üzerindeki sayılı uzmanlardır. Bu nedenle Türk öğrencilerinin yanı sıra; Brezilya, Fransa, ABD ve Fas gibi ülkelerden online öğrencileri bulunmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesinde Burslu Araştırmacı ve İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz ÖZER Eğitim Merkezinde Gönüllü Uzman Eğitimci olarak görevlerini sürdürmektedir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: