Filos’ta bu cuma Hitchcock’un “Arka Pencere”si

Filos Coffee & Wine’da sıcak şarap eşliğinde her cuma film gecesi düzenleniyor. Bu cuma Arka Pencere filminin gösterimi yapılacak. 

Urla Sanat Sokağı’nda hizmet vermeye başlayan Filos Coffee & Wine sıradan bir kafe olmanın ötesinde düzenlediği etkinliklerle de adından bahsettiriyor.Filos Coffee & Wine’da her cuma film gösterimleri, her cumartesi ise caz dinletileri yapılıyor.

Bu ayı Alfred Hitchcock filmlerine ayıran Filos Coffee & Wine’da 5 Ocak’ta “Arka Pencere” filminin gösterimi yapılacak. 5 Ocak cuma günü saat 20:00’de yapılacak gösterim için 0507 744 07 45 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Gerilim türünün usta yönetmeni Alfred Hitchcock’tan türünün klasiği olarak kabul edilen Arka Pencere filminde Grace Kelly, Wendell Corey ve Thelma Ritter oynuyor.

Filmde fotoğrafçı L.B. Jeffries, geçirdiği kaza sonucunda bacağını kırar. New York’taki apartman dairesinde zorunlu tatili sırasında arka penceresinden komşularını teleskopla seyrederek zaman geçirmektedir. Jeff, yine bir seyri sırasında komşusunun, karısını öldürdüğünden şüphelenir. Olayı araştırmaları için fotomodel sevgilisi Lisa ve hemşiresi Stella’dan yardım ister.

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: