Fethi Sekin anısına enduro yarışı

Türkiye Motorsiklet Federasyonu, şehit polis Fethi Sekin adına 4-5 Şubat’ta enduro yarışı düzenliyor.fethi-sekin1İzmir Adliye binasının hedef alındığı saldırının bir faciaya dönüşmesini engelleyen şehit polis Fethi Sekin’in anısına Urla’da “Şehit Fethi Sekin Enduro Yarışı” yapılacak.  “Şehit Fethi Sekin Enduro Yarışı”nda elde edilecek sponsorluk ve organizyon gelirleri, Sekin’in çocuklarının eğitimine harcanacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu, İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde motosikletli ‘Şahinler’ timlerinde görevli şehit polis memuru Fethi Sekin anısına 4-5 Şubat’ta Enduro yarışı düzenliyor. Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek olan yarış Urla’da Titus & Feronia Motor ve Doğa Sporları Kulübü’nün parkurunda düzenlenecek. Yarışta sporcular enduro ve atv sınıflarında dayanıklılık ve güvenirliklerini yarıştıracak.

Yarışa kayıt olmak için TIKLAYINIZ.

“Şehit Fethi Sekin Enduro Yarışı” Programı

4 Şubat Cumartesi günü yarışmacılar Urla Belediyesi önünde buluşacak. Açılış konvoyu saat 13:30’da başlayacak.

5 Şubat Pazar günü ise “Şehit Fethi Sekin Enduro Yarışı” saat 13:30’da start alacak. Yarış Titus-Feronia Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek.

“Şehit Fethi Sekin Enduro Yarışı” 05 Şubat Pazar günü saat 13:30-15:00 arası TRT SPOR  kanalından da canlı olarak yayınlanacak.

Enduro Nedir?

Enduro Sporu motosiklet – arazi sporu için kullanılan uluslararası terimdir. Enduro sporunda başarı hıza değil, motosikletin ve sürücünün dayanıklığına ve güvenirliğine bağlıdır.

Titus-Feronia Doğa ve Motor Sporları Merkezi’ne nasıl gidilir?

Titus-Feronia Doğa Sporları Kulübü Urla – Demircili Köyü Karayolu’nun 13. kilometresinde 60 dönümlük bir arazi üzerinde faaliyet gösteriyor. Yol tarifi merkezin sitesinde şöyle verilmiş;

Tesislere ulaşmak için , Urla otoban gişeleri çıkışından 30 – 40 metre sonra sola dönülüp, hiç sapmadan yaklaşık 2,5 – 3 kilometre gitmeniz gerekiyor. Yolun sonuna gelince sola dönüyorsunuz. Dönüşten önce karşıda ilk yol gösterici levha ile karşılaşacaksınız. Döndüğünüz anda sanayi sitesindesiniz. Yola devam ederken 500 – 600 metre sonra ikinci levha size yol gösteriyor. 2.levhadan 600 – 700 metre sonra dörtyol ağzına geliyorsunuz (bu noktada da bir tabela mevcut.) ve sağa dönüyorsunuz. 400 metre gittikten sonra mecburi olarak tekrar sağa doğru devam ediyorsunuz. Artık Demircili Köyü yolundasınız. Yaklaşık 3 kilometre sonra Çeşme Otobanı’nın altından geçerek Kuşçular Köyü‘ne ulaşıyorsunuz. Bundan sonra bulunduğunuz asfalt yolu  takip ederek 5 kilometre sonra bir yol ayrımına geliyorsunuz. Yol gösterici levhaya uyarak soldaki yolu seçiyorsunuz. 2 kilometre sonra Altınköy‘ün girişine geliyorsunuz. Siz Altınköy‘e sapmadan devam ediyorsunuz.( burada da yön gösterici levha var) Bir kilometre sonra yolun sağında tesisin bayraklarını ve TİTUS – FERONIA tabelasını göreceksiniz.

Fethi Sekin anısına enduro yarışı” için 2 yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: